Cibulková s víťaznou rozlúčkou: Rozhodla fedcupový duel proti Brazílii

Na snímke radosť slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej po vyhratom sete v stretnutí proti Beatriz Haddadovej Maiovej z Brazílie v tretej dvojhre baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Slovensko – Brazília 21. apríla 2019 v Bratislave. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovensko tak zostáva v druhej svetovej skupine Pohára Federácie.

Bratislava 21. apríla (TASR) - Slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli o účasť medzi druhou najlepšou osmičkou totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Brazíliou už 3:0. O rozhodujúci tretí bod sa postarala Dominika Cibulková, ktorá v poslednom fedcupovom zápase v kariére v súboji tímových jednotiek zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 7:6 (3), 6:0. V prvom sete otočila z 3:5.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Brazílčanka však bleskovo kontrovala a vyrovnala na 2:2. Haddadová Maiová hrala agresívnejšie ako v sobotňajšom súboji proti slovenskej dvojke Viktórii Kužmovej, kvalitne returnovala. V siedmom geme Cibulkovej opäť zobrala servis a po potvrdení brejku odskočila súperke na 5:3. Cibulková však v ďalších minútach zabojovala, vďaka nátlakovej hre otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V skrátenej hre predviedla plejádu winnerov vrátane dvoch es.

Zverenka Mateja Liptáka sa dostala na koňa a v druhom dejstve úplne ovládla dvorec v AXA aréne. Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a brazílskej ľaváčke, ktorá bola v apríli v semifinále turnaja WTA v Bogote, uštedrila "kanára. Pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal a úspešne zakončila svoju fedcupovú kariéru, ktorú odštartovala v júli 2005 ako 16-ročná v dueli na pôde Thajska.

Po fedcupovej derniére dostala Cibulková od prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka i od kapitána tímu a osobného kouča v jednej osobe Mateja Liptáka kytice. Nechýbalo ani šampanské, ktorým Cibulková pokropila spoluhráčky i slovenskú lavičku. "Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí si aj počas veľkonočných sviatkov našli cestu do hľadiska a prišli nás povzbudiť. Som rada, že som to zvládla. Počas celého fedcupového týždňa som sa cítila na kurte výborne. Dnešný zápas bol špecifický v tom, že bol môj posledný vo Fed Cupe. Chvíľu trvalo, kým som si súperku oťukala. V prvom sete za stavu 3:5 a 15:30 mi nebolo všetko jedno, no koncovku setu som zvládla výborne. Súperku som prevalcovala a druhý set bol už v mojej réžii," uviedla Cibulková v prvej reakcii pre RTVS.