Český Sázavafest ponúkne aj tento rok špičkových interpretov
TASR
TASR

Český Sázavafest ponúkne aj tento rok špičkových interpretov

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Martin Palkovič

Bratislava 20. apríla (TASR) – Do otvorenia aktuálneho ročníka multižánrového festivalu Sázavafest ostáva 95 dní. Prípravy sú v plnom prúde a organizátori intenzívne pracujú na tom, aby návštevníci 19. ročníka zažili od 25. júla tri dni plné najlepšej hudby a zábavy. TASR o tom informovala PR manažérka Andrea Zdarsová.

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok. Aj ponuka ďalších interpretov je atraktívna, na festival prídu Divokej Bill, Tři sestry, Jelen, Mirai, Marek Ztracený, Rybičky 48, v zozname nechýbajú ani Majk Spirit, Pavel Callta, Olga Lounová, Lenny, Škwor, UDG, Wohnout, David Koller, Firkin či Twenty 4 Seven, vystúpia aj poprední slovenskí interpreti Jana Kirschner a IMT Smile. Tento zoznam je zárukou zábavy pod šírym nebom priamo v prostredí zámockého lesoparku v meste Světlá nad Sázavou.

Pre návštevníkov bude opäť pripravená family fun zóna s množstvom atrakcií, ktoré pobavia celé rodiny. V rámci tanečných a hudobných vystúpení zabavia deti maskoti, klauni a známi animovaní hrdinovia. Pre milovníkov disko rytmov bude pripravený tradičný tanečný stan s možnosťou pretancovať celú noc. Na svoje si prídu aj záujemcovia o tichšiu zábavu v podobe autorského čítania známych spisovateľov a akustickej hudby.

Z pôvodnej jednodennej akcie v roku 2001 s jedným pódiom a kapacitou areálu 1800 návštevníkov sa postupne stal Sázavafest renomovaným európskym multikultúrnym festivalom, ktorý ponúka trojdňový program na niekoľkých scénach. Návštevnosť festivalu dosiahla 20.000 divákov a záujem o festival každým rokom stúpa. Dramaturgia festivalu má jasný cieľ, budovať multikultúrny festival s dominantným postavením hudby, ktorá sa nebojí pestrosti, naopak, staví na žánrovú pestrosť.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…