Český Sázavafest ponúkne aj tento rok špičkových interpretov
TASR
TASR

Český Sázavafest ponúkne aj tento rok špičkových interpretov

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Martin Palkovič

Bratislava 20. apríla (TASR) – Do otvorenia aktuálneho ročníka multižánrového festivalu Sázavafest ostáva 95 dní. Prípravy sú v plnom prúde a organizátori intenzívne pracujú na tom, aby návštevníci 19. ročníka zažili od 25. júla tri dni plné najlepšej hudby a zábavy. TASR o tom informovala PR manažérka Andrea Zdarsová.

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok. Aj ponuka ďalších interpretov je atraktívna, na festival prídu Divokej Bill, Tři sestry, Jelen, Mirai, Marek Ztracený, Rybičky 48, v zozname nechýbajú ani Majk Spirit, Pavel Callta, Olga Lounová, Lenny, Škwor, UDG, Wohnout, David Koller, Firkin či Twenty 4 Seven, vystúpia aj poprední slovenskí interpreti Jana Kirschner a IMT Smile. Tento zoznam je zárukou zábavy pod šírym nebom priamo v prostredí zámockého lesoparku v meste Světlá nad Sázavou.

Pre návštevníkov bude opäť pripravená family fun zóna s množstvom atrakcií, ktoré pobavia celé rodiny. V rámci tanečných a hudobných vystúpení zabavia deti maskoti, klauni a známi animovaní hrdinovia. Pre milovníkov disko rytmov bude pripravený tradičný tanečný stan s možnosťou pretancovať celú noc. Na svoje si prídu aj záujemcovia o tichšiu zábavu v podobe autorského čítania známych spisovateľov a akustickej hudby.

Z pôvodnej jednodennej akcie v roku 2001 s jedným pódiom a kapacitou areálu 1800 návštevníkov sa postupne stal Sázavafest renomovaným európskym multikultúrnym festivalom, ktorý ponúka trojdňový program na niekoľkých scénach. Návštevnosť festivalu dosiahla 20.000 divákov a záujem o festival každým rokom stúpa. Dramaturgia festivalu má jasný cieľ, budovať multikultúrny festival s dominantným postavením hudby, ktorá sa nebojí pestrosti, naopak, staví na žánrovú pestrosť.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…