Vyčerpaného psíka objavili plávať 220 kilometrov od brehu. Vďaka pracovníkom ropnej plošiny sa ho podarilo zachrániť
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Vyčerpaného psíka objavili plávať 220 kilometrov od brehu. Vďaka pracovníkom ropnej plošiny sa ho podarilo zachrániť

Neuveriteľný príbeh sa skončil šťastne. Psíka zachránili dobrí ľudia a dali mu šancu na nový život. 

— Foto: Facebook/ Vitisak Payalaw

SONGKHLA 17. apríla - Pracovníci ropnej plošiny v Thajskom zálive zažili poriadny šok. Stalo sa tak po tom, čo sa na konštrukcii na hladine mora objavil vyčerpaný, vystrašený a vyhladovaný psík. Pohľad na neho hovoril úplne za všetko. Ako sa ale na plošinu, ktorá je vzdialená od najbližšieho brehu až 220 kilometrov dostal, nikto netuší. To však nemenilo nič na fakte, že psíka bolo treba zachrániť a to pracovníci bez zaváhania spravili.

Jedným z robotníkov, ktorý sa o psíka postaral a bol pri celej záchrannej akcii, bol muž menom Vitisak Payalaw. Ten sa o tomto veľmi záhadnom príbehu podelil s celým svetom prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „V piatok sme našli psa, ktorý sa snažil doplávať na našu plošinu. More bolo pokojné, a tak sme jasne mohli vidieť jeho hlavu nad vodou,“ prezradil Payalaw.

Záchranná akcia

Psíkovi menom Boonrod sa podarilo dostať až k plošine, avšak hore by už nevládal a najmä nedokázal vyliezť bez pomoci. Robotníci museli konať veľmi rýchlo a vymyslieť spôsob, akým by nevinné a zúbožené zvieratko, dostali do bezpečia. Počasie na mori je totiž nevyspytateľné a rýchlo sa mení. Rovnako tak to bolo aj v tomto okamihu, začalo sa zhoršovať a hrozilo, že veľké vlny by psíkovi nedali šancu na prežitie.

Nápad vytvoriť slučku na lane a ňou psíka vytiahnúť hore, bol tým najlepším. Ustráchaný pes bol zachránený, dostal vodu a jedlo. Okrem toho mu robotníci vytvorili provizórnu klietku s pelieškom, kde si mohol poriadne oddýchnuť. Všetci na ropnej plošine vedeli, že nový návštevník tam nemôže zostať dlho. Podmienky na tomto mieste nie sú totiž vôbec vhodné pre zviera.

Preprava na pevninu

Bolo potrebné vymyslieť, ako sa psík dostane na pevninu. Ani to však nebolo náročné, pretože už v nedeľu bol naplánovaný príchod tankeru k plošine. Všetko sa dohodlo a tak spolu s nákladom ropy sa previezol aj štvornohý pasažier, ktorému dva dni na plošine veľmi prospeli. Dostal všetko, čo k životu potreboval a nechýbal ani záujem zo strany ľudí, ktorí okolo neho boli.

Cesta z plošiny na pevninu prebehla bez problému. Psík poslušne čakal vo svojej klietke a na brehu si ho už prevzali pracovníci útulku, ktorý spravuje organizácia Watchdog Thailand. Veterinár po vyšetrení skonštatoval, že psík je úplne v poriadku a je zdravý.

Nový majiteľ?

Ako sa ale štvornohý kamarát dostal na more, nie je nikomu jasné. Existujú podozrenia, že psa buď niekto vyhodil, alebo vypadol z rybárskej lode. Dôležité však je, že sa ho podarilo zachrániť a je v dobrých rukách. Ďalší z pracovníkov plošiny, Khon Vitisak, povedal, že ak si pre psíka nepríde majiteľ, on by sa ním chcel stať. 

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…