Bratislava na jeseň ožije hitmi Enriquea Iglesiasa
TASR
TASR

Bratislava na jeseň ožije hitmi Enriquea Iglesiasa

Diváci sa môžu pripraviť nielen na skvelé hity, ale aj na šou, ktorá rozhýbe každého, kto na štadión Ondreja Nepelu príde.

Na archívnej snímke Enrique Iglesias. — Foto: TASR/AP

Bratislava 16. apríla (TASR) – Latino hviezda Enrique Iglesias vycestuje na koncertné turné. Pod názvom All The Hits Live ho začne ho 5. mája v Ríme, ukončí v Madride 7. decembra. Koncerty uvedie v Európe a severnej Amerike, neobíde ani Bratislavu, na zimnom štadióne sa predstaví 31. októbra. Do slovenskej metropoly sa vráti takmer po desiatich rokoch, keď na koncerte v bratislavskej Sibamac Aréne vystúpil 19. mája 2009, deň nato koncertoval v Košiciach. TASR informovala PR manažérka Andrea Marcišiaková.

Vybrať približne dvadsiatku piesní, ktoré zahrá na Slovensku, bude pre interpreta ťažkým orieškom. Nebudú však chýbať hitovky ako Bailamos, Rythm Divine, Enrique však pridá aj novšie Duele El Corazón, Subeme La Radio, El Baňo či Move To Miami a I Do not Dance (WithoutYou).

Diváci sa môžu pripraviť nielen na skvelé hity, ale aj na šou, ktorá rozhýbe každého, kto na štadión Ondreja Nepelu príde. Oproti jeho predchádzajúcim koncertom je pripravený dvojnásobný počet pyrotechnických efektov, svetiel a samozrejmosťou bude aj kvalitný zvuk. Zážitok umocní obrovská LED obrazovka, ktorej plocha dosahuje 500 štvorcových metrov.

Enrique Iglesias (rodený Enrique Miguel Iglesias Preysler, *8. mája 1975, Madrid), spevák, skladateľ a producent, je tretím, najmladším synom speváka Julia Iglesiasa, jeho súrodenci sú sestra Chabeli a brat Julio Jr. V roku 1978 sa presťahovali do Miami na Floride. Prvé skladby nahral Enrique pre spoločnosť Fonovista, ktorá sa v Spojených štátoch špecializuje na latino produkciu. V roku 1995 nahral prvý album Enrique Iglesias, za ktorý dostal cenu Grammy za najlepší latino popový album. V novembri 1999 vydal prvý album v angličtine Enrique. Na svojom konte má desať vydaných štúdiových albumov, z nich štyri v španielskej reči. Ten najnovší Sex and Love vydal v marci 2014, predchádzajúci Euphoria vyšiel v júli 2010. V americkom popovom rebríčku mal do týchto dní desať skladieb, v austrálskom 15, v americkej latino hitparáde 27 skladieb. Hitmi boli piesne Bailamos (august 1999), Rhythm Divine (október 1999), Be With You (2000), Hero (2001) či La Chica de Ayer (júl 2002). V novembri 2008 vyšla kompilácia najväčších hitov s názvom Greatest Hits.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…