Učiteľka chodila do školy 100 dní oblečená v tých istých šatách. Mala na to ten najlepší dôvod

Aj napriek neprajníkom vydržala a bojovala za dobrú vec. Svojím činom poukázala na vážny problém.
TRENTON 14. apríla - Posledné roky sa zmenili v mnohých smeroch. Konzumný život, ktorým žijeme, sa už nedá zvládať a tak nejako postupne na to prichádzame. Čoraz viac sa snažíme žiť bez zbytočného odpadu, viac triedime a niektorí ľudia už začali riešiť aj oblečenie. Jeho produkcia sa totiž medzi rokmi 2004 a 2014 zdvojnásobila. Je ale naozaj také úžasné, keď každú sezónu prichádza do módy niečo nové a ľudia to svojou kúpou podporujú?
Niektorí sa však pustili do boja aj proti módnemu priemyslu. Takouto vyvolenou je aj učiteľka menom Julia Mooney, ktorá sa rozhodla svoj postoj vyjadriť „protestom na 100 dní“. V tomto období ju známi, kamaráti či študenti mohli stretnúť v tom istom oblečení s malými obmenami. Týmto spôsobom sa rozhodla svojim študentom odhaliť pravdu. Dala im jasne najavo, že k šťastnému životu nepotrebujú značkové a drahé kúsky, ktoré zapĺňajú ich šatníky.
Cieľom učiteľky umenia bolo, ako uviedla ešte v minulosti pre portál Brightside, tiež upozorniť na to, ako negatívne sociálne vplyvy pôsobia na životné prostredie. Keby niekto čakal, že si Julia vyberie drahý kúsok, je na omyle. Ona si totiž vybrala úplne obyčajné šaty, ktoré sú dostupné takmer v každom obchode. Jej najväčšou oporou bol manžel, jej deti a kolegovia v práci. Keď sa v auguste v roku 2018 rozhodla zdieľať túto svoju výzvu na sociálnej sieti Instagram, okamžite sa na ňu začali sypať otázky a rôzne komentáre.
Nedočkala sa však len pochopenia a podpory od neznámych ľudí. Vyslúžila si aj slová ako, že je nechutná a jej cieľom je len zaujať. Julia si však z týchto negatívnych rečí nerobila ťažkú hlavu a bojovala ďalej. „Ak máte dve deti, ktoré vstávajú každý deň o 6.30, verte mi, neriešiť oblečenie vám skutočne uľahčí život,“ venovala všetkým svojim neprajníkom vtipnú poznámku.
Argumenty a dôvody prečo
Julia poukázala aj na to, že napríklad pri výrobe jedného bavlneného trička je spotrebovaných 2700 litrov vody. Toľko vody by pritom vedelo poslúžiť na pitie pre jedného človeka na 2 a pol roka. Rovnako tak poukázala na hrozné pracovné podmienky, ktoré, žiaľ, sú realitou ľudí z tretieho sveta a tiež aj na detskú prácu. Dnes nakupujeme bezhlavo a zamotávame sa do kruhu, kedy kúpime, nosíme a odhodíme. A čo je najsmutnejšie, posudzujeme sa podľa toho, čo má kto na sebe. Je to normálne?
Misia mladej pani učiteľky sa už skončila a našla si okrem neprajníkov aj svojich priaznivcov, ktorí prispeli svojimi zábermi. Aj dnes je možné sa pripojiť k tejto výzve a svojím príbehom prispieť na Instagrame.