Mal som ťažký deň, ale ty... Otec troch detí venoval svojej žene ten najkrajší odkaz, ktorý si získal internet
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Mal som ťažký deň, ale ty... Otec troch detí venoval svojej žene ten najkrajší odkaz, ktorý si získal internet

Čo celý deň robí matka troch detí? Manžel a otec odhalil toto tajomstvo pred celým svetom.

— Foto: Facebook/DaDMuM

TUGGERAH 13. apríla - Len máloktorý chlap si to dokáže uvedomiť. Keď totiž príde tá najkrajšia správa a narodí sa dvom ľuďom bábätko, stáva sa z nich rodina. Žene sa automaticky a okamžite zmení život. Už nemyslí len sama na seba, nie je zodpovedná už len sama za seba, jednoducho už nikdy nebude pokojne spávať a jej srdce navždy odovzdala svojmu potomkovi. Je to normálne a prirodzené. Mužovi sa však v tom jeho živote až tak veľa nezmení. Samozrejme, stal sa otcom a to je najdôležitejšia úloha, avšak on aj naďalej chodí do práce, medzi ľudí, stretáva sa s kamarátmi a domov prichádza podvečer.

Úprimné vyznanie

Mnohí, no samozrejme nie všetci, sa čudujú, prečo je ich manželka a matka spoločných detí taká unavená. Veď je doma na materskej dovolenke. Za toto pomenovanie by mnohé mamičky fackali, ale je to tak. Žena od skorých ranných hodín stojí na nohách a kmitá v domácnosti okolo dieťaťa a občas sa stane, že si za celý deň nestihne ani umyť zuby. Robí to však pre rodinu, pre svoje bábätko a pre spokojnosť všetkých. Preto, keď sa jej dostane podpory zo strany manžela alebo partnera, je to akýsi balzam na dušu.

Vďaka mladému otcovi, spisovateľovi a manželovi Bradovi Kearnsovi sa na internete objavil odkaz, ktorý rozprúdil diskusiu. Tento text venoval svojej manželke Sarah, s ktorou má troch synov. Odkaz sa objavil na jeho blogu DaDMuM na sociálnej sieti, ktorému sa venuje. Odkaz znel takto:

Dnes bude v práci ťažký deň. Máme mesačné stretnutie s najvyšším manažmentom. Musím cestovať 5 hodín vlakom tam a späť. Keď dorazím na miesto, budem musieť robiť náročné úlohy. Celý deň budem musieť sedieť a viesť dôležité pracovné rozhovory.

A čo robí moja žena? Nič veľké. Jediné, čo musí urobiť, je zobudiť našich dvoch chlapcov, obliecť ich, dať im jesť a popritom ešte nadojčiť tretieho syna. Niet pochýb o tom, že ich bude musieť vziať von do parku, aby sa unavili. Aké je to jednoduché. Musí len zbaliť tašky, nájsť ich čiapky, zabaliť nejaké občerstvenie, prezliecť sa a posadiť deti do auta. Počas pobytu vonku musí deti opäť nakŕmiť. Na rukách bude mať najmenšieho a popritom bude musieť komunikovať a hrať sa so zvyšnými dvoma, aby sa nenudili. Je to naozaj jednoduché.

Po príchode domov, musí pripraviť obed. Pravdepodobne ho deti odmietnu a nebudú chcieť jesť. Následne si sadne, aby si trošku oddýchla a zároveň nakúpila potraviny prostredníctvom internetu. To je teda život. Do supermarketu s tromi deťmi je to dosť náročné. Popoludní budú chcieť chlapci nepochybne jazdiť na bicykloch, skútroch, motokárach a budú behať hore dole. Ona bude pravdepodobne sedieť a opäť kŕmiť Teddyho.

O 16.00 hodine príde na nich únava a budú nevrlí. Bude s nimi bojovať kvôli maličkostiam, ako napríklad: „nechajte svojho brata“. O piatej mi zavolá, kde som a čo robím. Potraviny majú čoskoro prísť a chlapci sa opäť začali blázniť. Medzitým sa Teddy vypýta na ruky a bude chcieť opäť jesť. Pravdepodobne jej len napíšem správu „Zavolám späť“, keďže som zaneprázdnený.

Začne sa príprava večere, pozerá sa na chlapcov ako sa najedia a začne ich naháňa do vane a následne do postele. Toto všetko stihne za hodinu, pričom na rukách stále nosí Teddyho. Vyčerpaná mi po celom dni opäť zavolá, kde som. Je unavená, frustrovaná, podráždená a jediné po čom túži je sprchy, mydlo a šálka čaju.

Po 19.30 prichádzam domov. Pravdepodobne bude sedieť vedľa Teddyho postieľky, pretože nevie zaspať. Potraviny, ktoré nakúpila, ešte určite nie sú v chladničke, lebo nemala čas. Asi budem musieť pripraviť večeru pre nás dvoch. Ako hovorím, mal som ťažký deň. Ďakujem pani DaDMum za všetko, čo pre nás robíte. Stmeľujete to.“

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…