O florbalový titul sa pobijú Tsunami Záhorská Bystrica a FK AS Trenčín
TASR
TASR

O florbalový titul sa pobijú Tsunami Záhorská Bystrica a FK AS Trenčín

Úradujúci šampión zvíťazil v dramatickej semifinálovej sérii nad FaBK ATU Košice 3:2 na zápasy, Trenčania nečakane vyradili rovnakým pomerom víťaza základnej časti TJ A-FbO Nižná.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Henrich Mišovič

Bratislava 11. apríla (TASR) - Vo finále play off florbalovej extraligy mužov na seba narazia obhajca titulu Tsunami Záhorská Bystrica a Florbalový klub AS Trenčín. Úradujúci šampión zvíťazil v dramatickej semifinálovej sérii nad FaBK ATU Košice 3:2 na zápasy, Trenčania nečakane vyradili rovnakým pomerom víťaza základnej časti TJ A-FbO Nižná.

Tsunami v rozhodujúcom piatom súboji zdolalo v Stupave ATU 5:4 po predĺžení. Víťazný gól v ňom strelil sekundu pred koncom Martin Kubovič. "Piaty súboj potvrdil veľkú vyrovnanosť oboch družstiev, kde rozhodovali malé chyby. V predĺžení to bola typická ukážka chybičky Košičanov, z ktorej sme sa dostali do prečíslenia a sekundu pred koncom sme rozhodli o postupe do finále. Už viackrát som spomínal, že táto semifinálová séria proti ATU bola možno predčasným finále. Čaká nás v ňom ale AS Trenčín a uvidíme ako dopadne táto séria. Dúfam, že nebude taká vyrovnaná a dlhá, lebo už zostanem asi úplne šedivý," povedal pre web Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner Tsunami Ján Purc. Veľké sklamanie cítil tréner ATU Košice Róbert Bučko: "Sezóna sa pre nás skončila, no dali sme šancu mladým hráčom, ktorí sú pre nás perspektívou. Teraz je to ešte čerstvé a tak viac než toto pociťujeme sklamanie. Verili sme si, držali sa pokope, vyhýbali sa nám zranenia, škoda, že sme nešli ďalej, pretože si myslím, že finále by sme možno zvládli lepšie než sériu proti Tsunami."

Hráči Nižnej dokázali ovládnuť základnú časť, no v play off im odišla forma. Už štvrťfinálové zápolenia s ŠK Lido Prírodovedec boli vyrovnané a v semifinále potom už ťahali za kratší koniec povrazu. V rozhodujúcom piatom zápase podľahli v Mútnom AS Trenčín 3:5. Tím z Oravy prehrával už v 13. minúte 0:3 a trojgólové manko už nedokázal dobehnúť. "Súper ukázal, že príchodom českého brankára Tomáša Kafku nabrali jeho hráči na odvahe, čo ich veľmi posunulo vpred. Trenčania bojovali do posledných síl a zaslúžene uhrali potrebný postup do finále. Sériu sme si však prehrali sami a vlastnými chybami... Všetci hráči, žiaľ, nezvládajú tlak a stres, ktorý je v takýchto zápoleniach obrovský," priznal kapitán Nižnej Tomáš Reguly. Za to v trenčianskom tábore zavládla obrovská radosť. "O našom úspechu jednoznačne rozhodlo väčšie nasadenie. Mali sme šťastie, že na začiatku sa nám z prvých štyroch striel podarilo dať tri góly, čo nám dalo veľký kľud na hokejky. Súper hral zbytočne na krásu a do prázdnej brány a málo strieľali. My sme všetko pálili na ich bránu a vyšlo to. Z postupu do finále sa tešíme, no čas na oslavu ešte neprišiel, pretože náš cieľ je jasný...," uviedol tréner AS Trenčín Juraj Matejka.

Finálová séria sa začne v sobotu o 14.50 na pôde Tsunami, o titule sa rozhodne najneskôr v piatom súboji 22. apríla.

Semifinále play off:

TJ A - FbO Nižná - Florbalový klub AS Trenčín 2:3 na zápasy /5:3, 3:5, 6:3, 4:7, 3:5/

Tsunami Záhorská Bystrica - FaBK ATU Košice 3:2 na zápasy /11:5, 3:7, 4:3 sn, 3:5, 5:4 pp/

Program finále play off:

Tsunami Záhorská Bystrica - Florbalový klub AS Trenčín /13.4., 14.4., 19.4., 20.4., 22.4./

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…