LIGA MAJSTROV: Barcelona víťazne, Ajax uhral s Juventusom remízu

Na snímke utočník Barcelony Luis Suarez oslavuje svoj otvárací gól v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov Manchester United - FC Barcelona v Manchestri 10. apríla 2019. — Foto: TASR/AP

V závere prvého dejstva Cancelo nacentroval do šestnástky, Ronaldo nedal Onanovi šancu a poslal Juventus do vedenia.

Bratislava 10. apríla (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019 na pôde Manchestru United 1:0. Jediný gól strelil domáci Luke Shaw, ktorý v 12. minúte prekonal vlastného brankára. Favorizovaný Juventus Turín remizoval v Amsterdame s Ajaxom 1:1. Hostia sa síce v závere prvého polčasu dostali do vedenia zásluhou Cristiana Ronalda, ale v úvode druhého dejstva vyrovnal David Neves. Odvety sú na programe v utorok 16. apríla.

Manchester United sa dostal do úvodnej šance zápasu v 8. minúte, proti Rashfordovi však dobre vybehol brankár hostí Ter Stegen. Vzápätí dostal prihrávku za obranu Messi, z uhla nacentroval na Suareza a jeho hlavička sa od Shawa odrazila do siete. Ofsajdový výrok čiarového rozhodcu zrušil VAR a Barcelona sa dostala do vedenia 1:0. United dostali príležitosť v 27. minúte. Hostia spravili chybu v rozohrávke, ale Young nenašiel žiadneho zo spoluhráčov. Domáci dokázali miestami dostať Barcelonu pod tlak, nedostávali sa však do zakončenia. Na druhej strane v 36. minúte reflexne zakročil De Gea proti strele Coutinha. V závere prvého polčasu sa dostal do sľubnej príležitosti Dalot, no z uhla hlavou nevyrovnal.

Domáci v úvode druhého polčasu "vybehli" na hostí. Najbližšie bol k vyrovnaniu Rashford, ktorý sa dostal k vyrazenej lopte, ale z voleja vypálil mimo tri žrde. Stav sa nezmenil ani po Suarezovom pokuse, ktorý trafil iba bočnú sieť a Jordi Alba namieril do De Geu. V závere dostal príležitosť zahať priamy kop Messi, prekabátil múr, ale brankára De Geu neprekvapil a neuspel ani Martial z následného protiútoku. Barcelona si odviezla z Manchestru najtesnejší náskok 1:0.

Ajax mohol zaskočiť favorita v 19. minúte, ale Ziyechov pokus zneškodnil brankár Szczesny a vzápätí Van de Beek prestrelil. Domáci sa snažili kontrolovať hru, ich nasadenie však neprinieslo želaný efekt. Naopak, v závere prvého dejstva Cancelo nacentroval do šestnástky, Ronaldo nedal Onanovi šancu a poslal Juventus do vedenia.

Domáci vstúpili do druhej časti hry ideálne, už po pár sekundách sa presadil Neres - 1:1. V ďalšom priebehu sa oba tímy sústredili na obranu. V 80. minúte prenikol po krídle Costa, ale jeho nepresný center skončil u Onanu a o päť minút neskôr trafil iba žrď a nezmenil nerozhodný výsledok.

prvé zápasy štvrťfinále LM 2018/2019:

Ajax Amsterdam - Juventus Turín 1:1 (0:1)

Góly: 46. Neres - 45. Ronaldo. Rozhodoval: Del Cerro (Šp.), ŽK: Tagliafico, De Jong, Schöne, Ekkelenkamp - Pjanič

Ajax: Onana - Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico - Schöne (75. Ekkelenkamp), De Jong - Ziyech, Van de Beek, Neres - Tadič

Juventus: Szczesny - Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro - Bentancur, Pjanič, Matuidi (75. Dybala) - Bernardeschi (90.+3 Khedira), Mandžukič (60. Costa), Ronaldo

Manchester United - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Gól: 12. Shaw (vlastný). Rozhodoval: Rocchi (Tal.), ŽK: Shaw, Lingard, Smalling - Busquets, Vidal

Manchester: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba - Dalot (74. Lingard), Lukaku (68. Martial), Rashford (85. Pereira)

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Arthur (66. Sergi Roberto), Busquets (90.+3 Alena), Rakitič - Messi, Suarez, Coutinho (65. Vidal)