Hokejistky SR zdolali Maďarsko v A-skupine I. divízie MS žien

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/ Oliver Ondráš

O zisku dvoch bodov pre slovenské farby rozhodla Janka Hlinková.

Budapešť 8. apríla (TASR) - Slovenské hokejistky si na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Budapešti pripísali na konto prvé víťazstvo. V pondelňajšom dueli zdolali domáce Maďarsko 2:1 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. O zisku dvoch bodov pre slovenské farby rozhodla Janka Hlinková.

Slovenky už od 5. minúty prehrávali po góle Alexandry Huszákovej. Vyrovnať sa im podarilo v 46. minúte zásluhou Tatiany Korenkovej. V úvodnom zápase prehralo slovenské družstvo s Dánskom 1:3, v stredu o 20.30 ho čaká súboj s Rakúšankami.

Sumár:

Maďarsko - SLOVENSK0 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Huszáková - 46. Korenková, rozh. nájazd premenila Hlinková. Vylúčené: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Budajová – Košecká, Ištocyová T, Drábeková, Kučerková, Šulíková, Čurmová, Dzurinová – Hlinková, Čupková, Kubeková, Halušková, Trebuľová, Korenková, Klimášová, Rumanová, Ihnaťová, Maskaľová, Ištocyová L., Matejková, Novotná.

Ján Bezděk, tréner SR: "Čo sa týka úvodu zápasu, začali sme trochu ustráchane, podobne ako vo včerajšom súboji proti Dánsku. No dievčatá sa rýchlo 'oklepali' a proti domácim hráčkam poháňaných domácim publikom sme ustáli tlak. Prvý gól bol trochu nešťastný, padol po individuálnej chybe. Ale následne začali hrať dievčatá podstatne lepšie, začali si veriť a do bodky napĺňali taktické pokyny. Bol to jeden kompaktný a vynikajúci výkon z našej strany, čo potvrdil aj tréner Maďarska. Verím, že v tom budeme pokračovať aj v nasledujúcich zápasoch. Nepripúšťali sme si opätovný scenár z minuloročného šampionátu. Bolo iba otázkou času, kedy vyrovnáme. Dievčatá si išli za svojim šťastím, tvrdo strieľali na bránu, išli si po odrazené puky. V predĺžení sme ustáli oslabenie a nájazdy už sú vždy lotériou. Dievčatá si dnes dokázali, že hokej hrať vedia a porazili jedného z favoritov turnaja. Verím, že toto víťazstvo im pomôže aj v nasledujúcich zápasoch MS."