Najúspešnejším vysokoškolským internátnym rozhlasovým štúdiom je Rapeš
TASR
TASR

Najúspešnejším vysokoškolským internátnym rozhlasovým štúdiom je Rapeš

Na súťaži sa predstavilo 120 mladých ľudí z vysokoškolských internátnych rozhlasových štúdií (IRŠ) a univerzitných rádií.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 8. apríla (TASR) - Najúspešnejším vysokoškolským internátnym rozhlasovým štúdiom je Rapeš - internátne rozhlasové štúdio Žilinskej univerzity. Titul získalo na 15. ročníku medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby a vysielania internátnych rozhlasových štúdií a univerzitných rádií Rádioralley 2019 v Bratislave. Informoval o tom zakladateľ súťaže Ľuboš Kasala z RTVS.

"Titul IRŠ roka 2019 je pre Rapeš obrovský úspech. Sme radi, že sa naše celoročné úsilie vyplatilo a že porotu naša tvorba oslovila. Zároveň to je pre nás motivácia a zodpovednosť, aby sme nepoľavili, ale na základe odporúčaní od poroty náš program vylepšili a obohatili," povedal riaditeľ Jakub Timotej Dobrovoľný.

Na súťaži sa predstavilo 120 mladých ľudí z vysokoškolských internátnych rozhlasových štúdií (IRŠ) a univerzitných rádií. Prezentovali spolu 145 nahrávok v špecializovaných kategóriách, vrátane živého vysielania.

Podujatie cez víkend zorganizovali Asociácia členov a sympatizantov IRŠ a Internátne rozhlasové štúdio TLIS v Bratislave v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenskou spoločnosťou elektronikov.

"Študenti vysokých škôl preukázali, že aj v silnej konkurencii nových médií rozhlasové vysielanie je pre mladých ľudí stále príťažlivé a zaujímavé a že tvorivosť je im blízka bez ohľadu na typ univerzity, kde študujú," uviedla Eva Chudinová, ktorá učí študentov mediálnych odborov. "Za väčšinu príspevkov z Rádiorallye by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni rozhlasáci," doplnil Martin Karlík z Českého rozhlasu Radiožurnál. Úroveň amatérskych ukážok milo prekvapila Rastislava Šangalu, šéftechnika z Radio services.

Zakladateľ súťaže Kasala pochválil vysokú úroveň 15. Rádiorallye. "Veľmi silná bola kategória rozhlasových hier a literárno-dramatických príspevkov. Nahrávky ponúknem kolegom do nášho Rádia Devín, či sa nenájde čas na odvysielanie v Slovenskom rozhlase RTVS," podotkol.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…