Slovenské hokejistky prehrali na MS v Budapešti s Dánskom

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Ďalším súperom Sloveniek bude v pondelok o 17.00 h domáce Maďarsko.

Budapešť 8. apríla (TASR) - Slovenské hokejistky vstúpili do turnaja A-skupiny I. divízie MS v Budapešti nedeľňajšou prehrou 1:3 s Dánskom. Ďalším súperom Sloveniek bude v pondelok o 17.00 h domáce Maďarsko.

"V úvode stretnutia dievčatám zodpovednosť trochu zväzovala ruky. Boli namotivované, veľmi chceli. Ale paradoxne možno práve z toho prílišného chcenia vyplynuli nejaké tie chyby, z ktorých padli góly do našej siete. Bohužiaľ, enormné úsilie a vyššia početnosť streľby nám v úvodných dvoch tretinách gól nepriniesla. Podarilo sa to až z trestného strieľania Janke Hlinkovej. Následne sme však hrali v oslabení a súperky zvýšili na 1:3. V prvej tretine sme vyslali na bránku až 22 striel, no bohužiaľ bez úspechu. V porovnaní s vlaňajším súbojom proti Dánkam to bolo z našej strany omnoho lepšie. Dievčatá plnili do bodky pokyny. S jedným streleným gólom sa len ťažko vyhrávajú zápasy," citovala stránka hockeyslovakia.sk slová manažérky tímu Ľubomíry Kožanovej.