Na súťažnej konferencii sa predstavia študentské online projekty
TASR
TASR

Na súťažnej konferencii sa predstavia študentské online projekty

Súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR Štefan Puškáš

Bratislava 4. apríla (TASR) - Žiaci a študenti budú už 14. rok prezentovať svoje projekty zamerané internet a jeho bezpečnosť. Finále súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2019 sa uskutoční 5. a 6. apríla na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. TASR o tom informoval koordinátor projektov Asociácie pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) Ján Nemec.

Súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tímy maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov a blogov na webe. Tiež tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Súťaž dopĺňajú rôzne workshopy, diskusie a prezentácie, v tomto roku zamerané na tému bezpečnosti internetu.

„Naším cieľom v projekte je zefektívnenie podmienok a inovácia systematickej práce s mládežou prostredníctvom neformálneho vzdelávania, výskumu a vývoja a stimulovať potenciál mládeže v menej rozvinutých regiónoch Slovenska v oblasti vedy a techniky," povedala o konferencii riaditeľka AMAVET Gabriela Kukolová.

Piatkový (5. 4.) program je určený aj pre školy a verejnosť. Pripravila ho AMAVET v spoluprácu so združením digiQ, ktoré sa venuje vzdelávaniu v oblasti bezpečného internetu pre deti a mládež. Organizátori účastníkom ponúknu interaktívnu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti. „Okradnutým vo virtuálnom svete sa môže stať každý a takéto krádeže so sebou prinášajú nielen finančné straty. Predstavíme si praktické tipy, ako si môžeme každodenne posilňovať kybernetickú imunitu," povedala riaditeľka digiQ Andrea Cox. V ďalšej diskusii sa Márius Kopcsay z TASR zamyslí nad tým, či ľudia vedia diskutovať na internete o dezinformáciách.

Pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku odborná komisia vyhodnotí jednu zo súťažných kategórií, ktorá podnecuje žiakov a študentov, aby sa zamysleli nad otázkami participácie v rámci Európskej únie. Spolu so Zastúpením EK na Slovensku AMAVET vyhlásil súťažnú tému pre kategóriu JuniorTEXT - „Tentoraz hlasujem za..."

„Pre ľudí na Slovensku je pred voľbami do Európskeho parlamentu dôležité zlepšiť ochranu životného prostredia, želajú si viac financií do študijných programov a športu, chcú obmedzenie nelegálnej migrácie, lepšie pracovné podmienky či väčšiu podporu pre zaostalé regióny. Za čo by ste zahlasovali vy, ak by ste mali možnosť ísť voliť?" vysvetľuje tému Zastúpenie EK na Slovensku.

Žiaci a študenti môžu do rôznych kategórií súťaže prihlasovať vlastné webové stránky a aplikácie, digitálne grafické práce, plagáty, kresby, dizajn manuály či koláže, texty na tému „Tentoraz hlasujem za...", blogy, fotoblogy a videoblogy, teda stránky a kanály s jedinečným autorským obsahom bez ohľadu na tému. Tiež mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny a weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…