Košice sa pripravujú na MS v hokeji, včera bol kontrolný deň
TASR
TASR

Košice sa pripravujú na MS v hokeji, včera bol kontrolný deň

Zámerom je pripraviť Košice nielen na hokejové majstrovstvá sveta, ale tiež na oslavy Dňa mesta Košice či na leto.

Stretnutie za účasti primátora Košíc Jaroslava Polačeka (na snímke vpravo) zamerané na kontrolu predpokladaných trás návštevníkov šampionátu MS v ľadovom hokeji 2019. Na snímke železničná stanica. Košice, 3. apríla 2019. — Foto: TASR/František Iván

Košice 4. apríla (TASR) – Najnavštevovanejšie miesta v Košiciach by sa mali v najbližšej dobe skultúrniť. Vedenie mesta sa v stredu v rámci kontrolného dňa zameralo na ďalšiu z predpokladaných trás návštevníkov blížiaceho sa šampionátu v ľadovom hokeji. Cieľom je dosiahnuť čistotu, poriadok a odstrániť prípadné nedostatky v meste, ktoré kazia dojem.

Trasa, ktorú si prešlo, viedla zo staničného námestia cez Mestský park na Mlynskú, Hlavnú a následne na Alžbetinu ulicu. Témou bolo aj to, či bude koncom mesiaca dodržaný termín dokončenia modernizácie tamojších autobusových zastávok. Na deliacich ostrovčekoch pri komunikáciách a ďalších plochách v okolí Staničného námestia by sa mala doplniť zeleň. Zlepšiť sa má tiež vzhľad elektrických rozvodných skríň a nový náter by mal pribudnúť aj na zábradlí na moste pri Jakabovom paláci.

Ako uviedol riaditeľ Bytového podniku mesta Košice Bartolomej Szabó, v apríli sa začalo s opravou dlažbových krytov. „Začali sme na stanici a pokračujeme smerom k Dómu sv. Alžbety. Opravovať budeme aj Hlavnú ulicu,“ povedal. Správa mestskej zelene v Košiciach plánuje zatrávniť a vyčistiť plochy, ktoré si to vyžadujú.

Primátor Jaroslav Polaček považuje za jeden z nedostatkov aj stav budov pri vstupoch napríklad na ulice Zvonárska, Františkánska či Vrátna, dôvodom sú stopy po vandalizme. Grafity sú aj na budove bábkového divadla. „Chceme vyzvať majiteľov prevádzok, ktorí majú takto zdevastované fasády budov, aby si ich vyčistili. Na druhej strane aj v súvislosti s majstrovstvami sveta budeme už onedlho montovať bezpečnostné kamery, ktoré tam zostanú nastálo. Všetkým majiteľom, ktorí si svoje budovy vyčistia ponúkneme, že im ich mestská polícia môže monitorovať a strážiť. Keď si teda budovy dajú do poriadku, pokúsime sa ich aj vďaka tomu udržať v peknom stave,“ povedal.

Kontrolné dni podľa jeho slov budú pokračovať. „Máme naplánované rôzne trasy, ku ktorým sa však musíme neskôr aj vrátiť, aby sme skontrolovali, ako boli splnené zadané úlohy,“ dodal Polaček s tým, že zámerom je pripraviť Košice nielen na hokejové majstrovstvá sveta, ale tiež na oslavy Dňa mesta Košice či na leto.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…