V Bratislave sa stretnú nadšenci rozhlasového vysielania
TASR
TASR

V Bratislave sa stretnú nadšenci rozhlasového vysielania

Medzinárodná súťažná prehliadka tvorby internátnych rozhlasových štúdií a univerzitných rádií Rádiorallye bude od štvrtka 4. apríla do nedele 7. apríla.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 2. apríla (TASR) – V Bratislave sa stretnú 120 študenti z ôsmich slovenských a jednej českej univerzity, ktorých záľubou je rozhlasové vysielanie. Medzinárodná súťažná prehliadka tvorby internátnych rozhlasových štúdií a univerzitných rádií Rádiorallye bude od štvrtka 4. apríla do nedele 7. apríla. TASR o tom informoval Ľuboš Kasala z RTVS - Slovenský rozhlas, ktorý je zároveň odborným garantom podujatia.

Rádiorallye je amatérska súťaž. Nahrávky budú počúvať a sami si vzájomne hodnotiť redaktori, moderátori, hudobní dramaturgovia a zvukári zo zúčastnených univerzitných rádií. Ide o domáci TLIS Bratislava, Aetter Trnava, RAPEŠ Žilina, Rádio X Žilina, INRO Zvolen, PULZ rádio Ružomberok, ŠTuRKo Košice, Rádio 9 Košice a Rádio PaF Prešov. Pozvanie na stretnutie využilo aj Rádio K2 z Juhočeskej univerzity v Českých Budejoviciach.

Súťažné kolektívy poslali do súťaže spolu 123 nahrávok v špecializovaných kategóriách: literárno-dramatické relácie, spravodajstvo a publicistika, hudobné programy i kompozície, zvučky, jingle a reklamy. "V programe bude aj živé vysielanie a skúška novinárskej pohotovosti: redaktorský tím si vyžrebuje niektorú z určených tém a v časovom limite tri hodiny tému spracuje do vysielateľnej podoby s využitím bežných žurnalistických postupov a žánrov," priblížil Kasala. Prácu svojich mladších rozhlasových kolegov z amatérskeho prostredia budú sledovať zástupcovia z profesionálnych médií.

Súťaž Rádiorallye nadviazala na niekdajšie celoslovenské stretnutia "IRŠiek" pod názvom Amatérsky zvukový záznam z 80. rokov minulého storočia. Prvý ročník obnovenej súťaže sa uskutočnil v roku 2005 na pôde študentského Rádia 9 v Košiciach. Titul najúspešnejšieho kolektívu z vlaňajška obhajuje Rádio 9 z vysokoškolských internátov Technickej univerzity v Košiciach.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…