Americká speváčka LP vystúpi v Bratislave
TASR
TASR

Americká speváčka LP vystúpi v Bratislave

LP (vlastným menom Laura Pergolizzi) sa najviac presadila nahrávkou Lost On You v roku 2017, keď prekonala 500 miliónov prehratí a dosiahla platinové ocenenie v Rusku, Poľsku, Grécku či Švajčiarsku.

Na snímke speváčka LP. — Foto: YouTube/SCR

Bratislava 2. apríla (TASR) - Americká speváčka LP vystúpi 27. júna v Bratislave. V Axa aréne NTC predstaví naživo svoj nový album Heart To Mouth, ktorý vyšiel minulý rok v decembri. LP si získala fanúšikov po celom svete nielen svojím výrazným a nezameniteľným hlasom a hitom Lost On You, ale tiež koncertmi, vrelosťou a otvorenosťou, s ktorou komunikuje s divákmi.  

V poradí piaty štúdiový album Heart to Mouth sa vyznačuje prítomnosťou výpovedí bez cenzúry, bez zbytočných slov. „Keď pristúpim k mikrofónu a začnem spievať, cítim priame spojenie medzi srdcom a ústami,“ vraví LP.

Prvý nápad na novú platňu začala speváčka zbierať už v roku 2017, opäť spolupracovala s producentom Mikom Del Riom (Eminem, X Ambassadors, Skylar Grey) a skladateľom Nathanielom Campanym. „Za tie roky som zistila, čo chcem pre seba, čo chcem povedať, čo chcem ľuďom odkázať, čo chcem hrať. Nemusím nič predstierať, môžem sa prejaviť naplno, pretože to pramení z tvorivej slobody. Nemusím nikoho žiadať o povolenie, môžem byť tou, ktorou chcem byť. A písať o tom,“ dodáva speváčka.

Na albume Heart To Mouth tak LP hovorí o láske, túžbe, strachu, neistote, nevere, ľútosti a vykúpení. „Mám šťastie, že moji fanúšikovia tomu rozumejú. Vidia a počujú, že som si prešla nepríjemnými momentmi, aby som sa dostala až sem. Oceňujú to, pretože všetci tým prechádzame od kolísky až po hrob. A o tom ja spievam. Pokiaľ sa vám to páči, je to skvelé. Keď nie, je to jedno,” uzatvára.  

LP (vlastným menom Laura Pergolizzi, *18. 3. 1981 Huntington USA) sa najviac presadila nahrávkou Lost On You v roku 2017, keď prekonala 500 miliónov prehratí a dosiahla platinové ocenenie v Rusku, Poľsku, Grécku, Švajčiarsku, Taliansku či Francúzku. Viac ako 280 miliónov zhliadnutí dosiahli videoklipy Lost On You, Muddy Waters a When We're High. Vystúpila na mnohých festivaloch i v najsledovanejších televíznych programoch, ako The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, The Late Late Show with James Corden či Later... with Jools Holland.

Na Slovensku koncertovala už dvakrát, v júni 2017 na Dobrom festivale v Prešove a v júli minulého roka na festivale Pohoda. Koncert LP do Bratislavy prináša Agentúra Amadeus.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…