Šéf Dobrých novín: Vyše roka je Slovensko frustrované. Robíme pozitívne správy, aby sme inšpirovali spoločnosť byť lepšou
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Šéf Dobrých novín: Vyše roka je Slovensko frustrované. Robíme pozitívne správy, aby sme inšpirovali spoločnosť byť lepšou

Dobré noviny chystajú pre svojich fanúšikov veľké množstvo noviniek. O tom, čo všetko u nás vo večne pozitívne naladenom médiu v túto jar rozkvitne, viac hovorí manažér portálu Róbert Sedlák.

BRATISLAVA 1. apríla - Jar je čas, kedy sa nielen príroda prebúdza opäť k životu. Aj mnohé médiá zvyčajne na jar štartujú s novými projektami a pridávajú viaceré zmeny či novinky do ich už zabehnutej štruktúry. A tak, ako vonku pomaly rozkvitajú prvé kvety, tak rozkvitajú aj vaše obľúbené Dobré noviny. Do svojej pravidelnej štruktúry totiž opäť pridávajú populárne videorozhovory so zaujímavými hosťami. Práve rozhovory s ľuďmi známymi či menej známymi sú tým, čo majú čitatelia Dobrých novín na našom obsahu najradšej. Aj preto sme sa rozhodli po kratšej pauze k videorozhovorom vrátiť a to v plnej sile, v novom štúdiu a aj s novými kolegami.

Každodenné rozhovory so zaujímavými hosťami

Čitatelia nám spomínajú, že naše rozhovory sú to, čo majú najradšej. Pribudne ich veľké množstvo a budeme ich prinášať každý deň. Či už vo forme písaných rozhovorov alebo videorozhovorov,“ ozrejmuje manažér portálu Dobré noviny Róbert Sedlák. Medzi prvými hosťami, ktorých privítame v našom vynovenom štúdiu, bude napríklad legendárny slovenský herec Vlado Černý, organizátor festivalov Viva Musica! či IXPO Matej Drlička, známy slovenský cestovateľ Ľuboš Fellner, ale napríklad aj protokolistka Mária Holubová či investigatívna novinárka Kristína Kövešová.

Noví koegovia ale pribudnú nielen v Dobrých novinách, ale takisto aj v mladšom súrodencovi - internetovom rádiu Dobré rádio. To si takisto pripravilo viaceré zmeny. Rad moderátorov rozšíril nielen známy moderátor Valér Ferko, ktorý sa z Dobrého rádia bude prihovárať poslucháčom každý pracovný deň od 14 do 17:00, ale svojou pravidelnou rubrikou Veľké maličkosti vám bude každé ráno spríjemňovať vždy usmiaty a pozitívne naladený moderátor Richard Vrablec.

Dobré veci zo sveta nezmizli a treba o nich informovať

Za posledný rok sme svedkami obrovskej záplavy frustrujúcich správ a negatívnych informácií. Na jednej strane je to dobré, médiá plnia veľmi dôležitú úlohu v spoločnosti, odhaľujú aj rôznych gangstrov, ktorí dnes, chvalabou, sedia za mrežami. Je to veľmi dôležité. Na druhej strane by sme ale nemali byť zaplavovaní len tými negatívnymi informáciami. My sa v Dobrých novinách aj v Dobrom rádiu budeme snažiť upriamovať pozornosť aj na tie pozitívne stránky. Tie zo sveta nezmizli. Pozitívne správy majú svoje miesto, veríme, že môžu ľudí aj inšpirovať a celú spoločnosť robiť o čosi lepšou. O toto sa snažíme v Dobrých novinách aj v Dobrom rádiu,“ vysvetľuje Róbert Sedlák vo videorozhovore.

Pozrite si celý rozhovor s manžérom portálu Róbertom Sedlákom a dozveďte sa o novinkách, ktoré pre vás večne pozitívne naladené médium pripravuje.

SLEDUJTE DOBRÉ RÁDIO NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…