Dobré noviny
Kolekciu zvierat v bojnickej zoo obohatili mláďatá antilopy či muflóna
TASR
TASR

Kolekciu zvierat v bojnickej zoo obohatili mláďatá antilopy či muflóna

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR - František Iván

Antilopy vrané pochádzajú z lesnatých a krovinatých saván južnej a východnej Afriky. Samce sú väčšie a čierno sfarbené, samice sú hnedé až tmavohnedé.

Bojnice 1. apríla (TASR) - Národná zoologická záhrada Bojnice sa môže pochváliť novými malými prírastkami. Kolekciu zvierat tam obohatili mláďatá antilopy vranej, muflóna európskeho, kôz a oviec. Informovala o tom hovorkyňa zoo Simona Kubičková.

"S jarou prichádza v zoo na svet aj viac mláďat. Návštevníci môžu vo výbehoch obdivovať mladé kozy a ovce pri ich veselých hrách, pribudli nám aj ďalšie nové prírastky," uviedla Kubičková.

Ešte na konci januára sa podľa nej narodila samica antilopy vranej, ktorá dostala meno Fiona a s prichádzajúcimi teplými dňami už spoznáva svet vo výbehu. "Jej matkou je samica Fianga, otcom je samec Eben, ktorý k nám pricestoval zo Zoo Sóstó v meste Nyíregyháza," doplnila.

Antilopy vrané pochádzajú z lesnatých a krovinatých saván južnej a východnej Afriky. Samce sú väčšie a čierno sfarbené, samice sú hnedé až tmavohnedé. Obe pohlavia majú oblúkovito zahnuté rohy a dožívajú sa 18 rokov.

"Ďalší prírastok taktiež pochádza z úseku kopytníkov. Pozorní návštevníci si vo výbehu, ktorý sa nachádza vedľa vyhliadky, môžu všimnúť mláďa muflóna lesného. Narodilo sa 13. marca. Zatiaľ je plaché a jeho matka ho pozorne stráži, preto musia byť návštevníci trpezliví, ak ho chcú zahliadnuť," priblížila.

Muflón je jediným divým druhom ovce v Európe. Dožíva sa 13 rokov a jeho potravu tvoria hlavne tráva, byliny a listy. Jeho domovom sú lesy mierneho pásma a obľubuje skalnaté oblasti. Žije v stádach a jednotliví členovia sú veľmi obozretní. Majú dobre vyvinuté zmysly, ktoré im pomáhajú zaznamenať cudzie zviera či ľudí na vzdialenosť viac ako jeden kilometer.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?