Na omšu s pápežom Františkom v Maroku prišli ľudia zo 60 krajín sveta
TASR
TASR

Na omšu s pápežom Františkom v Maroku prišli ľudia zo 60 krajín sveta

František vo väčšinovo moslimskom Maroku, kde tvoria katolíci menej než jedno percento obyvateľstva, varoval v tejto súvislosti pred krátkozrakým, rozdeľujúcim myslením.

Pápež František celebruje svätú omšu na štadióne v marockom Rabate v nedeľu 31. marca 2019. František v druhý a posledný deň svojej návštevy v Maroku povedal katolíckym kňazom a rádovým sestrám, že aj keď ich je málo, nemali by sa pokúšať obrátiť ostatných na kresťanstvo, ale skôr rozvíjať dialóg a charitu. — Foto: TASR/AP

Rabat 1. apríla (TASR) - Približne 10.000 ľudí sa zúčastnilo v nedeľu na verejnej omši, ktorú odslúžil pápež František v Rabate na záver svojej dvojdňovej návštevy Maroka. Väčšinu účastníkov bohoslužby, ktorá sa konala v športovej aréne, tvorili cudzinci pochádzajúci z približne 60 krajín sveta, uviedli tlačové agentúry DPA a AP s odvolaním sa na údaje poskytnuté organizátormi.

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi vyjadril pred prítomnými želanie, aby nikto nemusel žiť v nedôstojných podmienkach alebo odlúčení. Riešenie konfliktov, ktoré vznikajú z odlišností medzi ľudí, podľa neho nemôže spočívať vo vynucovaní jednotnosti ani v "tichom" vytiesňovaní okrajových skupín.

František vo väčšinovo moslimskom Maroku, kde tvoria katolíci menej než jedno percento obyvateľstva, varoval v tejto súvislosti pred "krátkozrakým, rozdeľujúcim myslením".

Hoci je pápež zo svojich ciest zvyknutý aj na väčšie podujatia, záverečná bohoslužba v Maroku mala podľa vyhlásenia Vatikánu historický rozmer. Údajne totiž išlo o najväčšiu omšu, akú doteraz katolíci slávili na území tejto krajiny. V Maroku nebola túto nedeľu odslúžená žiadna iná omša, pripomenula DPA.

František pricestoval do Maroka na pozvanie tamojšieho kráľa Muhammada VI. Hlavným cieľom návštevy bolo podporiť dialóg medzi náboženstvami a zlepšiť vzťahy katolíckej cirkvi s ostatnými vierovyznaniami.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…