Florbalisti AS Trenčín si vezú z Oravy jednu výhru
TASR
TASR

Florbalisti AS Trenčín si vezú z Oravy jednu výhru

Série sa za nerozhodného stavu sťahujú pod Matúšov hrad a do Košíc.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 1. apríla (TASR) - Po úvodných dvoch zápasoch je stav oboch semifinálových sérií play off florbalovej extraligy mužov vyrovnaný 1:1. Víťaz základnej časti TJ A-FbO Nižná síce na úvod zdolal AS Trenčín 5:3, ale v druhom stretnutí nečakane ťahal za kratší povraz a prehral rovnakým rozdielom. Podobný vývoj má aj séria medzi Tsunami Záhorská Bystrica a FaBK ATU Košice, obhajca titulu najprv v sobotu v bratislavskej ŠH Elán rozstrieľal východniarov 11:5, v nedeľnom zápase v Stupave im ale podľahol 3:7.

"Rozhodujúca bola tretia tretina, počas ktorej nám Košičania zblokovali enormné množstvo striel a naopak im sa podarilo svoje šance premeniť a preto zvíťazili. Podľa môjho názoru sme boli lepším tímom aj v tomto zápase a na Východ cestujeme s odhodlaním zvíťaziť v oboch súbojoch," uviedol pre web Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner Tsunami Ján Purc. Košičania sa po prvom zápase sťažovali na nekvalitný povrch. "Podmienky boli pre obe družstvá rovnaké, no semifinále mužskej extraligy odohrať na takomto povrchu sa môže len na Slovensku alebo v Bulharsku... Tieto umelohmotné kocky nemajú s kvalitným povrchom nič spoločné a na tom sa nedá hrať dobrý florbal," hneval sa kouč FaBK ATU Róbert Bučko. Druhý duel sa hral už v Stupave a Košičania aj vďaka zmenám vo svojej hre slávili úspech. "Po prvej prehre sme zhodnotili zápas a hru súpera, taktiež našu a povedali sme si, čo musíme zmeniť. Navyše druhý zápas sme hrali na inom povrchu a aj ten sedel lepšie obom družstvám," dodal Bučko.

Na Orave v Mútnom mali v prvom stretnutí Trenčania dobrý štart, ale potom im došiel dych a napokon podľahli Nižnej 3:5. V druhom zápase AS zabral naplno a odniesol si cenné víťazstvo. "Tak ako nám v prvom dueli domáci hráči zblokovali veľké množstvo striel, presne to isté sa v druhom zápase podarilo nám. O našom víťazstve sa rozhodlo počas druhej tretiny, keď sa nám podarilo v rýchlom slede streliť tri góly. Cieľ sme splnili a tešíme sa domov. V Trenčíne budeme chcieť zvíťaziť hneď v prvom súboji aby sme sa dostali do psychickej výhody a mohli sa pokúsiť ukončiť sériu," uviedol tréner AS Juraj Matejka. Trenčania sa na Nižnú veľmi dobre pripravili. "Nepodali sme taký obetavý výkon ako v prvom zápase a naopak Trenčania chceli zvíťaziť viac ako my. Môže nás mrzieť hluchých pár minút v druhej tretine, keď sme inkasovali tri góly a súper sa od tohto momentu skúsene venoval defenzíve. Vieme, kde sme spravili chyby a pokiaľ sa im vyvarujeme, tak verím v dve víťazstvá budúci víkend," dodal hráč Nižnej Matúš Medžo.

Série sa za nerozhodného stavu sťahujú pod Matúšov hrad a do Košíc. V poradí tretie semifinálové zápasy sú na programe v sobotu 6. apríla, štvrté duely o deň neskôr.

Extraliga mužov - semifinále play off /na tri víťazstvá/ - stav po prvých dvoch zápasoch:

TJ A - FbO Nižná - Florbalový klub AS Trenčín 1:1 na zápasy /5:3, 3:5/

Tsunami Záhorská Bystrica - FaBK ATU Košice 1:1 na zápasy /11:5, 3:7/

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…