Na festival AnimeSHOW v Bratislave príde aj herec z Game of Thrones
TASR
TASR

Na festival AnimeSHOW v Bratislave príde aj herec z Game of Thrones

Festival ponúkne v priebehu troch dní to najlepšie z popkultúry za posledný rok či polrok.

Herec Daniel Portman. — Foto: wikipedia.org

Bratislava 29. marca (TASR) - V bratislavskom Dome kultúry Ružinov sa v piatok začína medzinárodný festival popkultúry s výstavou AnimeSHOW 2019, určený fanúšikom comicsu, anime, hier, japonskej kultúry, K-POPu, sci-fi, fantasy a hororu. V poradí 12. ročník podujatia, ktoré podľa organizátora OZ AnimeCrew každoročne privíta okolo 12.000 návštevníkov, potrvá do 31. marca.

Festival ponúkne v priebehu troch dní to najlepšie z popkultúry za posledný rok či polrok. Pozvanie prijal herec Daniel Portman zo známeho seriálu Game of Thrones. Chýbať nebudú populárne súťaže ako kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz postúpi na európske finále Cosplay Champions, ďalej medzinárodná tanečná a spevácka súťaž KPOP World Festival, ktorej víťaz poputuje na finále v Kórei, alebo súťaž o najlepšie kreslené dielo FanArt. Podľa organizátora festivalu Róberta Žittňana v programe figuruje vyše 137 prednášok a workshopov od vyše 150 spíkrov.

Novinkou festivalu je rozšírená sekcia s desiatimi cosplay hosťami zo zahraničia. "Okrem autogramiád budú mať vlastné expertné prednášky o cosplay tvorbe a zároveň budú odbornou porotou cosplay súťaže," povedal pre TASR Žittňan. Druhou novinkou v programe je Festival bojových umení. V rámci neho vystúpi počas víkendu 12 klubov bojových umení, ktoré predvedú karate, aikido, taiči, kendo, iado, kung-fu, krav maga a iné. Treťou novinkou je udeľovanie tzv. oscarov popkultúry v ankete Cena Popkultúry - Comics Salon Award v kategóriách film, hra, kniha, komiks, spoločenská hra a anime roku 2018.

Na AnimeSHOW 2019 prijali pozvanie spisovatelia a odborní prednášajúci ako František Kotleta, Juraj Červenák, Daniel Hevier, Valentína Sedileková, Františka Vrbenská, Mark E. Pocha a Petra Slováková. V programe je aj beseda zameraná na boj proti hoaxom, chýbať nebude jazdenie na koňoch, lukostreľba, vystúpenie sokoliarov, či projekcie najnovších filmových trhákov. Návštevníci si môžu pozrieť napríklad snímky ako Venom, Fantastické zvery 2, Rodinka úžasných 2, Antman & Wasp, Jurský svet 2, Star Wars: Solo.

Množstvo súťaží, prednášok, vystavovateľov a herných hostí ponúka herná sekcia, ktorú zastrešuje Sector.sk. O tvorbe slovenského tycoonu socializmu Workers & Resources: Soviet Republic porozpráva Peter Adamčík z 3Dvision. Pozadie tvorby úspešného poľského titulu Frostpunk predstaví Przemyslaw Solski z 11bit Studios. Kreatívnemu vesmírnemu sandboxu Space Engineers sa bude venovať Vladislav Polgár z Keen Software House. V hernej časti nechýbajú PC turnaje League of Legends, Heroes of the Storm a Counter Strike. Na konzolách sa bude súťažiť v hrách Tekken 7, Soul Calibur 6, Super Smash Bros: Ultimate, FIFA 18, Mortal Kombat X a Naruto Ultimate Ninja Storm 4. Návštevníci si môžu pozrieť aj výstavu japonských herných automatov, retro sekciu s historickými konzolami Nintendo, Sega a Sony, prípadne si zahrať spoločenské stolové hry, kartové hry, L.A.R.P., alebo navštíviť workshopy o tvorbe počítačových hier či LaserGame arénu.

Festival svoje brány otvorí o 13.00 a skončí sa v nedeľu (31. 3.) o 17.00 h.

Už ste čítali?

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…