Ocenili práce detí o prevencii pred digitálnym nebezpečenstvom
TASR
TASR

Ocenili práce detí o prevencii pred digitálnym nebezpečenstvom

Tretiaci a štvrtáci sa v rámci projektu venovali prevencii šikany a digitálneho nebezpečenstva, ako je zámena identity, zneužívanie alebo vydieranie na internete.

Na snímke vpravo rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská počas odovzdávania cien v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v Bratislave. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 28. marca (TASR) - V aule Akadémie Policajného zboru (PZ) v Bratislave vo štvrtok ocenili práce detí v rámci niekoľkomesačného projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku. Výstavu s ich dielami otvorila rektorka akadémie Lucia Kurilovská. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Tretiaci a štvrtáci sa v rámci projektu venovali prevencii šikany a digitálneho nebezpečenstva, ako je zámena identity, zneužívanie alebo vydieranie na internete. Na tieto témy vytvorili výtvarné diela, ktoré odrážajú ich pohľad. Siedmaci zas po zážitkovom vzdelávaní a workshopoch k problematike pripravili a zrealizovali prezentácie pre seniorov.

Do projektu sa zapojili aj ôsmaci. Tí sa zamerali na nežiaduce prejavy extrémizmu a rasizmu. V projekte nadobudnuté poznatky využili na prípravu listu niektorým vládnym, štátnym či miestnym politikom. Po diskusiách v triednych kolektívoch navrhli, ako by oni riešili vzrastajúci extrémizmus a rasizmus vo svojom okolí, v meste alebo v krajine.

Projekt realizovala nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Akadémiou PZ v Bratislave, MV SR, EDUdramou, Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a tromi pilotnými školami z Modry a Bratislavy. Výstupom projektu sú aj voľne dostupné metodické materiály pre učiteľov a námety na vzdelávanie v tejto problematike.

Snímka z otvorenia výstavy pác detí v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v priestoroch Akadémie Policajného zboru v Bratislave. (Foto: TASR - Pavol Zachar)
Snímka z odovzdávania cien v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v Bratislave. (Foto: TASR - Pavol Zachar)

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…