Ocenili práce detí o prevencii pred digitálnym nebezpečenstvom
TASR
TASR

Ocenili práce detí o prevencii pred digitálnym nebezpečenstvom

Tretiaci a štvrtáci sa v rámci projektu venovali prevencii šikany a digitálneho nebezpečenstva, ako je zámena identity, zneužívanie alebo vydieranie na internete.

Na snímke vpravo rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská počas odovzdávania cien v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v Bratislave. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 28. marca (TASR) - V aule Akadémie Policajného zboru (PZ) v Bratislave vo štvrtok ocenili práce detí v rámci niekoľkomesačného projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku. Výstavu s ich dielami otvorila rektorka akadémie Lucia Kurilovská. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Tretiaci a štvrtáci sa v rámci projektu venovali prevencii šikany a digitálneho nebezpečenstva, ako je zámena identity, zneužívanie alebo vydieranie na internete. Na tieto témy vytvorili výtvarné diela, ktoré odrážajú ich pohľad. Siedmaci zas po zážitkovom vzdelávaní a workshopoch k problematike pripravili a zrealizovali prezentácie pre seniorov.

Do projektu sa zapojili aj ôsmaci. Tí sa zamerali na nežiaduce prejavy extrémizmu a rasizmu. V projekte nadobudnuté poznatky využili na prípravu listu niektorým vládnym, štátnym či miestnym politikom. Po diskusiách v triednych kolektívoch navrhli, ako by oni riešili vzrastajúci extrémizmus a rasizmus vo svojom okolí, v meste alebo v krajine.

Projekt realizovala nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Akadémiou PZ v Bratislave, MV SR, EDUdramou, Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a tromi pilotnými školami z Modry a Bratislavy. Výstupom projektu sú aj voľne dostupné metodické materiály pre učiteľov a námety na vzdelávanie v tejto problematike.

Snímka z otvorenia výstavy pác detí v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v priestoroch Akadémie Policajného zboru v Bratislave. (Foto: TASR - Pavol Zachar)
Snímka z odovzdávania cien v rámci projektu Prevencia kriminality v digitálnom veku 28. marca 2019 v Bratislave. (Foto: TASR - Pavol Zachar)

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…