Djokovič si musí počkať na 850. víťazstvo aj siedmy titul v Miami

Srbský tenista Novak Djokovič, archívna snímka.
Srbský tenista Novak Djokovič, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Mohol ho dosiahnuť už v noci na stredu, ale v osemfinále turnaja ATP Masters 1000 v Miami nečakane podľahol Španielovi Robertovi Bautistovi Agutovi.

Miami 27. marca (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič si musí počkať na 850. víťazstvo v kariére. Mohol ho dosiahnuť už v noci na stredu, ale v osemfinále turnaja ATP Masters 1000 v Miami nečakane podľahol Španielovi Robertovi Bautistovi Agutovi. V skorej fáze sa rozlúčil na druhom prestížnom podujatí za sebou, v Indian Wells prehral v 3. kole.

Najvyššie nasadený hráč pritom získal prvý set za 33 minút. Za stavu 6:1, 4:5 prerušili duel na 30 minút pre dážď, Djokovič potom pustil zápas z rúk. Celkovo využil štyri z trinástich brejkbalov, zatiaľ čo jeho súper tri zo siedmich. S Bautistom Agutom má stále priaznivú bilanciu 7-3, ale Španiel uspel v druhom vzájomnom súboji za sebou, keď sa mu to podarilo aj v januári v Dauhe.

"Takéto stretnutie by som nemal prehrať. V druhom sete som stratil rytmus, umožnil som mu, aby sa chytil. Dostal malú nádej a premenil ju na veľký comeback. Je to však len moja chyba, premárnil som príliš veľa príležitostí," citovala Djokoviča agentúra AP. Srb je prezident Hráčskej rady ATP a podieľal sa na tom, že organizácia nepredĺžila svojmu výkonnému riaditeľovi Chrisovi Kermodeovi kontrakt, ktorý vyprší na konci roka. "Aj mimo kurtu sa toho deje veľmi veľa, mohlo to ovplyvniť moju hru. Tu ani v Indian Wells som sa necítil zdravotne na sto percent, trocha nerozohrane, ale učíme sa celý život," dodal 31-ročný Srb. V Miami by sa v prípade zisku rekordnej siedmej trofeje odpútal od Američana Andreho Agassiho.