Dobré noviny
Rapper 50 Cent mení plány, piaty album vyjde až na jeseň
SITA
SITA

Rapper 50 Cent mení plány, piaty album vyjde až na jeseň

Rapper 50 Cent zmenil názov aj termín vydania nového albumu, bude sa nakoniec volať Street King Immortal a vyjde až v novembri.

BRATISLAVA 5. júla - Americký rapper 50 Cent prostredníctvom svojho Twitter konta oznámil, že avizovaná nahrávka 5 (Murder By Numbers) nakoniec nebude jeho dlho očakávaných piatym štúdiovým albumom. Tým bude Street King Immortal, ktorý vyjde až v novembri.

Nahrávku 5 (Murder By Numbers), ktorá mala pôvodne vyjsť 3. júla, však rapper poskytne svojim priaznivcom zadarmo na internete 6. júla. Novinka bude obsahovať desať skladieb, pričom k prvému singlu Leave The Lights On už 50 Cent predstavil aj sprievodný videoklip.

Tridsaťšesťročný 50 Cent, vlastným menom Curtis James Jackson III., pôsobí na hudobnej scéne od roku 1997. Jeho prvým albumom mal byť Power of the Dollar, ktorý obsahoval aj úspešný, ale kontroverzný singel How to Rob. Krátko po dokončení nahrávky však rappera deväťkrát postrelili, pričom ho niektoré projektily zasiahli aj do hrudníka a tváre. Po tomto incidente s ním predstavitelia Columbia Records zrušili zmluvu a nahrávka Power of the Dollar preto nikdy oficiálne nevyšla.

V roku 2002 vydal prostredníctvom nezávislého vydavateľstva Full Clip Records kompiláciu Guess Who\'s Back?, ktorá obsahovala aj niektoré skladby z nevydaného debutu. Táto kompilácia sa dostala do rúk Eminema, vďaka ktorému získal 50 Cent zmluvu s Interscope Records. V marci 2003 vydal svoj oficiálny debut s názvom Get Rich or Die Tryin\', ktorý mu zabezpečil celosvetovú popularitu. Po tejto nahrávke vydal ďalšie tri sólové albumy - The Massacre (2005), Curtis (2007) a Before I Self Destruct (2009).

Okrem toho je 50 Cent aj členom skupiny G-Unit, s ktorou vydal dva albumy a jeden soundtrack. Venuje sa tiež herectvu, účinkoval napríklad v čiastočne autobiografickom filme Zbohatni alebo zdochni (2005) alebo snímkach Oprávnené vraždy (2008) a Twelve (2010).

Je tiež autorom niekoľkých kníh. Podľa magazínu Forbes je 50 Cent s majetkom v hodnote 110 miliónov dolárov v súčasnosti piatym najbohatším hip-hopovým umelcom na svete. Informácie pochádzajú z webstránky www.hiphopdx.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…