SR 17 - Srbsko 17 1:3 v 8. skupine Elite round

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR - Marko Erd

Finálový turnaj sa uskutoční v máji v Írsku. Okrem víťazov ôsmich skupín postúpi na šampionát až sedem tímov z druhých miest.

Stara Pazova 26. marca (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov vstúpila do 2. fázy kvalifikácie ME 2019 utorkovou prehrou 1:3 so Srbskom. Ďalšími súpermi zverencov trénera Mareka Bažíka v 8. skupine tzv. Elite round v Srbsku budú rovesníci zo Švédska (piatok 29. marca) a Francúzska (pondelok 1. apríla).

"To, že bude tento turnaj o detailoch, sa potvrdilo hneď v našom úvodnom zápase. Neustrážili sme obidva vstupy do polčasov a inkasovali sme. Zápas sa lámal v polovici druhého polčasu, vtedy sme nevyužili výhodu pokutového kopu. Vo futbale sa to stáva. Úvodné stretnutie sme si výsledkovo predstavovali určite inak, ale chlapcov chcem pochváliť za nezlomnú vôľu biť sa s nepriaznivým vývojom zápasu, za aktivitu a vo väčšine úsekov duelu aj za kvalitu nášho herného prejavu. Vytvorili sme si dostatočné množstvo šancí na to, aby sme vstup zvládli aj výsledkovo, žiaľ, dnes sa nám futbalová šťastena otočila chrbtom. Teší ma aj fakt, že individuálne výkony niektorých chlapcov boli na vysokej úrovni. Musíme si to dobre zanalyzovať, zdvihnúť hlavy a pokúsiť sa o malý zázrak," uviedol Bažík pre futbalsfz.sk.