Do Tipsport Ligy po víťazstve v baráži postúpila Dukla Michalovce

Na snímke hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy. V rozhodujúcom siedmom zápase baráže zdolali domácu Žilinu 2:1 a v sérii zvíťazili 4:3. V Žiline dňa 23. marca 2019. — Foto: TASR - Erika Ďurčová

V sobotnom rozhodujúcom siedmom zápase baráže zdolali domácu Žilinu 2:1 a v sérii zvíťazili 4:3. Hrdinom hostí bol Jakub Linet, ktorý strelil oba góly Michaloviec.

Žilina 23. marca (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy.

Rozhodujúci zápas barážovej série začali lepšie hostia, keď v 4. minúte na chvíľu zavreli domácich pred Fučíkom, Linet nahodil puk pred bránku a jeden z domácich hráčov ho nešťastne tečoval do žilinskej bránky. O tri minúty neskôr domáci kontrovali, závar pred bránkou hostí využil Surovka a dotlačil puk v skrumáži za Trenčana - 1:1. O minútu neskôr Podešva fauloval na útočnej modrej hosťujúceho Piataka a za faul kolenom šiel predčasne pod sprchy. Hostia sa dlho nevedeli presadiť v početnej výhode, ale v poslednej polminúte presilovky stratil Fučík pri jednom zo zákrokov hokejku a Linet gólom do odkrytej bránky poslal Michalovčanov opäť do vedenia. "Vlci" sa snažili o vyrovnanie, hostí však viackrát podržal Trenčan. Na opačnej strane mal rovnako niekoľko vydarených zákrokov Fučík.

Žilinčania začali druhú tretinu presilovkou, ale nič z nej nevyťažili. Hra mala potom dobré tempo z oboch strán, málo sa prerušovalo a viac sa hralo. Vyložených gólových šancí sa však rodilo málo a strely z diaľky obaja brankári zlikvidovali. V 35. minúte mohli domáci po strele kapitána Hunu vyrovnať, ale Trenčan predviedol skvelý zákrok a udržal svoj tím vo vedení. V závere druhej časti hrali Žilinčania presilovku, Michalovčania však ich strely úspešne zblokovali. Na konci tretiny vzplanuli vášne po jednom zo závarov pred Trenčanovou bránkou a lavica hanby sa na oboch stranách zaplnila dvoma hráčmi.

Snaha domácich o vyrovnanie bola od prvých sekúnd záverečnej časti očividná, ale cez bojovne hrajúcich a dobre brániacich hostí sa nevedeli dostať do vyložených šancí. V polovici tretiny hrali Žilinčania presilovku, nenašli však recept na vyrovnanie a hostia sa výbornou a obetavou hrou ich tlaku ubránili. Čas hral pre hostí, domáci často kazili rozohrávku a nevedeli sa dostať pred Trenčana. Žilinčania sa 92 sekúnd pred koncom odhodlali k hre bez brankára, ale bez želaného efektu. Michalovčania si už víťazstvo udržali a spolu so stovkami svojich fanúšikov mohli oslavovať na žilinskom ľade historický postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: "Hodnotenie je z mojej strany ťažké. Bol to typický siedmy zápas série, v ktorom sme mali mierne navrch, ale dali sme o gól menej ako súper, ktorý sériu vyhral a postúpil do najvyššej súťaže. O zápase rozhodli momenty, z ktorých mi je smutno."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Mne sa hodnotí tento zápas dobre, lebo sme vyhrali posledný zápas sezóny. Mali sme to o to ťažšie, že sme hrali v Žiline, ale počas celej série sme podávali kvalitné výkony a nik si nemohol byť istý víťazstvom. Som veľmi šťastný za chalanov, že našli sily po náročnej sezóne a dokázali vyhrať a vybojovať postup do najvyššej súťaže. Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nám vytvorili domáce prostredie. Bol to pre nás veľký impulz v zápase."

7. zápas baráže o Tipsport Ligu:

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 7. Surovka (Bagin, Dubeň) - 4. Linet (Hamráček), 12. Linet (Valečko, Róth). Rozhodovali: Jonák, Müllner – M. Orolin, Šefčik, vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Podešva (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2551 divákov

/konečný výsledok série: 3:4/

Žilina: Fučík – Matejka, Piegl, Mar. Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Turian, Surán – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Dom. Rehák, Surovka, J. Ručkay – Hvila, Podešva, Beránek – Milý, Ondruš, Hrazdíra,

Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Korenko, Novický, Valečko, Linet, Mesároš – Mašlonka, Piatak, Giľák – Hamráček, Toma, Chalupa – Róth, Cútt, Safaralejev – Gavrik, Bojko, Dvurečenskij – Banovský