Veronika Rabada spája tradície v hudbe aj v móde
TASR
TASR

Veronika Rabada spája tradície v hudbe aj v móde

Speváčka sa s kapelou bude aj tento rok prezentovať na koncertoch album Lúka.

Na snímke Veronika Rabada. — Foto: Veronika Rabada

Bratislava 22. marca (TASR) – Speváčka Veronika Rabada aj tento rok pokračuje v úspešnej prezentácii svojej tvorby nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hudbu, ktorá vychádza zo slovenských tradícií na vystúpeniach vhodne dopĺňa spojenie s tvorbou módnej návrhárky Mišeny Juhász, ktorá využíva pri svojej tvorbe modrotlač a sieťotlač. Minulý týždeň sa spoločne predstavili na módnej prehliadke v Berlíne. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

„S módnou návrhárkou Mišenou Juhász spolupracujeme už tri roky, od začiatku si vzájomne pomáhame a podporujeme sa. V jej modeloch spievam na koncertoch, ale aj na módnych prehliadkach, kde okrem spevu aj ako modelka predvádzam jej modely, ktoré - podobne ako moja hudba - vychádzajú z ľudovej tvorby," povedala o prepojení hudby a módy pre médiá speváčka.

„Veroniku som poznala skôr, než sme začali spolupracovať. Náš profesionálny vzťah začal náhodou cez modrotlačového farbiara Mateja Rabadu. Ušila som jej prvý odev a odvtedy naša spolupráca pretrváva a mám z toho veľkú radosť. Pripravujem jej outfit na videoklipy, či vystúpenia. Cením si našu spoluprácu na Košice Fashion Week 2018, kde ako speváčka a aj modelka pomohla urobiť z prehliadky elegantnú šou. Jej tvorba je veľmi podobná tej mojej, obe prepájame staré s novým," dodala návrhárka Mišena Juhász.

Pozitívny ohlas ich spolupráce na akcii Fashion Week 2018 v Košiciach oslovil manželku riaditeľa Slovenského inštitútu v Berlíne Iva Hanuša. Práve on zorganizoval 14. marca na Slovenskom veľvyslanectve módnu prehliadku Mišeny Juhász, na ktorej Veronika Rabada spievala a spolu s ďalšími modelkami prezentovali prítomným techniku modrotlače a modely, ktoré vychádzajú z pôvodnej ľudovej tvorby. Toto spojenie oslovilo nielen Slovákov žijúcich v Nemecku, ale aj pozvaných hostí z rôznych krajín sveta.

Veronika Rabada s kapelou bude aj tento rok prezentovať na koncertoch album Lúka. Kalendár koncertov sa priebežne zapĺňa a pribúda aj čoraz viac letných festivalových vystúpení. Popri koncertoch už v štúdiu postupne pripravujú nápady na nový album, ktorý zatiaľ nemá stanovený termín vydania.

„Do nového albumu nás žiadny termín netlačí. Povedali sme si, že ho vydáme vtedy, keď budeme mať dosť materiálu, ktorý si predtým overíme na koncertoch. Práve v nových priestoroch štúdia Klakson, ktoré postavil môj manžel Roman v Lipanoch pri Prešove, chystáme program na novú sezónu. Zaradíme do neho aj nové skladby a uvidíme, ako sa nám budú hrať a ako na ne budú reagovať ľudia na koncertoch,” doplnila Veronika Rabada.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…