Motozraz na Zemplínskej šírave prilákal rekordný počet motorkárov
TASR
TASR

Motozraz na Zemplínskej šírave prilákal rekordný počet motorkárov

Tisíce motorkárov zo Slovenska a zahraničia sa zišlo na víkendovom 12. Medzinárodnom motozraze sveta motocyklov na Zemplínskej šírave, ktorý vyvrcholil dnes nadránom.

Zemplínska šírava 18. augusta (TASR) - Tisíce motorkárov zo Slovenska a zahraničia sa zišlo na víkendovom 12. Medzinárodnom motozraze sveta motocyklov na Zemplínskej šírave, ktorý vyvrcholil dnes nadránom.

Na Zemplínskej Šírave sa v dňoch 16. - 18. augusta 2013 uskutočnil MOTOZRAZ SVETA MOTOCYKLOV.Tento motozraz je najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Každoročne ho navštívia tisíce motorkárov nielen zo Slovenska. Na snímke motocyklisti na zraze 18. augusta 2013. Foto: TASR/Roman Hanc

"Tento rok sme mali rekordnú účasť. Nemáme to zrátané presne, ale už sa pomaly blížime k počtu 5000 motorkárov," uviedol pre TASR Michal Tvrdý z organizačného tímu podujatia.

Účastníci začali prichádzať na Zemplínsku šíravu v piatok (16.8.). S nablýskanými strojmi sa následne vydali do Michaloviec, kde sa zapojili do zábavného programu na Námestí slobody. Po spanilej jazde mestom dorazili opätovne na Zemplínsku šíravu, kde večer odštartoval motozraz oficiálnym otvorením, zábavnými súťažami a vystúpením rockových kapiel.

Otvorenie bolo prvýkrát spojené s požehnaním motoriek a ich jazdcov duchovným z neďalekej obce Vinné, ktorý bol podľa Tvrdého sám kedysi motorkárom. "Stretlo sa to s obrovskou pozitívnou odozvou, aj chlapi s kerkami, rôznymi odznakmi a copíkmi prišli vo veľkých skupinách k pódiu a dávali jednoznačne najavo, že ich oslovilo to, čo ten farár hovoril. Mali sme pred tým trochu obavu, ale bolo vidieť, že to všetkých spojilo," povedal organizátor.

Víkendový motozraz si užili aj deti z detského domova v Remetských Hámroch, za ktorými prišli chlapi na strojoch v sobotu napoludnie. Súčasťou sobotňajšieho programu na Zemplínskej šírave boli aj ukážky historického šermu, exhibičné vystúpenia silákov - strongmanov, či Miss mokré tričko. "Ľudia hovorili, že Mokré tričko bolo asi najlepšie za celých 12 ročníkov," povedal Tvrdý.

Tradičnými návštevníkmi motozrazu sú okrem Slovákov najmä Poliaci, ale aj motorkári z Česka, Maďarska, Ukrajiny, Holandska, Nemecka a ďalších krajín.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…