Edo Klena vydáva nový album Vata
TASR
TASR

Edo Klena vydáva nový album Vata

Hudobne je album veľmi pestrý a štýlovo rôznorodý. Nahrali ho v zložení Edo Klena, Lukáš Valkučák, Jozef Marcin a Marcel Kokinčák, Adam Kaščák.

Záber z videoklipu hudobníka Eda Klenu. — Foto: Prtscr/Youtube

Bratislava 21. marca (TASR) – Osobitý prešovský hudobník Edo Klena vydáva nový album Vata. Spolu so skupinou Klenoty na ňom predstavuje 15 nových songov so špecifickými pohľadmi na svet okolo nás. Sú nimi Sloha, refrén, sólo, Veľká voda, Old school, Hlavne nerušiť, Posledný nech zhasne, Zhoríme, Zabili DJ, Druhé oči, Kde sa dobre spieva, Samé otázky, Sobota, Von zo systému, Milión eur, Vata a Bol som tu. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

„Nový album Vata, to je takmer 60 minút našej novej muziky v pätnástich piesňach. Začali sme ho nahrávať na jeseň 2017 a dokončili o rok neskôr. Názov Vata dostal preto, lebo ľudia by sa radi mali ako vo vatičke a idúc za týmto cieľom sa často nepozerajú na nikoho. Alebo aj preto, že sa momentálne ocitáme čoraz viac v obkolesení samej vaty prázdnych slov a hlúpej bezobsažnej zábavy, ktorá z nás robí hlúpych a bezobsažných ľudí,“ vysvetľuje autor a spevák Edo Klena. O textoch piesní na albume dodáva: „Provokáciu považujem za veľmi dôležitú súčasť umenia a Vata má ambíciu provokovať, ale nielen to. Ľudia na albume nájdu pesničku o tom, ako sa nechce v sobotu človeku pracovať, alebo oddychovku o problémoch s okuliarmi. Je o všetkom, čo sa v čase jeho vzniku dialo okolo nás.“

Hudobne je album veľmi pestrý a štýlovo rôznorodý. Nahrali ho v zložení Edo Klena (spev, elektrická a akustická gitara), Lukáš Valkučák (elektrická gitara), Jozef Marcin a Marcel Kokinčák (basgitara), Adam Kaščák (bicie).

„Dúfam, že pieseň Von zo systému si nikto nebude spájať s nesystémovými politikmi alebo stranami. Spievam v nej za seba a vychádzam zo svojich pocitov a nálad ľudí okolo mňa. S videoklipom mi pomohol môj dlhoročný kamarát a podporovateľ Vlado Šipoš,” povedal o novej skladbe Edo Klena.

Prvým klipom z albumu bolo video na štúdiovú verziu skladby Milión eur. Na albume ju so skupinou Klenoty spieva Katarína Knechtová. Platňa obsahuje aj duet s ďalšou známou prešovskou Katarínou. Speváčka Katka Koščová spieva v skladbe Kde sa dobre spieva. Ak všetko vyjde, tak jedna, alebo aj dve Katky, si spolu s Edom zaspievajú na prvej verejnej živej prezentácii albumu, ktorá bude 5. apríla v novom prešovskom klube Stromoradie. "Následne sa bude uskutočňovať klubové turné k albumu po Slovensku aj v Čechách, na ktoré potom plynulo naviažu vystúpenia na rôznych letných festivaloch,” doplnil Klena.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…