Juventus prehral prvý zápas v sezóne

Juventus Turín - ilustračná fotografia
Juventus Turín - ilustračná fotografia — Foto: TASR/AP

Juventus napriek prehre figuruje na čele tabuľky.

Rím 18. marca (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zaznamenali v nedeľu prvú prehru v talianskej lige v prebiehajúcej sezóne. V 28. kole podľahli na ihrisku FC Janov 0:2, keď sa o góly domácich postarali v druhom polčase Stefano Sturaro a Goran Pandev.

Tréner Juventusu nechal v nedeľu odpočívať hviezdneho útočníka Cristiana Ronalda, ktorý v stredu vystrieľal "starej dáme" postup do štvrťfinále Ligy majstrov cez Atletico Madrid. Janovu to proti Turínčanom ide, v októbri uhrali na ich pôde cennú remízu 1:1.

Juventus napriek prehre figuruje na čele tabuľky, pred druhým Neapolom má obrovský 18-bodový náskok, SSC má však k dobru nedeľňajší zápas s Udinese.

Parma v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrala na pôde Lazia Rím 1:4

SSC Neapol zvíťazil vo večernom zápase na domácej pôde nad Udinese 4:2. Na konci prvého polčasu skolaboval domáci brankár David Ospina, ktorého záchranári previezli do miestnej nemocnice. Ospina pred kolapsom inkasoval nešťastný úder do hlavy od Ignacia Pussetta, po ktorom bol chvíľu schopný pokračovať v hre. V nemocnici už bol pri vedomí a absolvuje vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Tridsaťročný Ospina je v Neapole na ročnom hosťovaní z Arsenalu Londýn. Do tímu "Gunners" prišiel v roku 2014, no v Premier League odchytal iba 27 zápasov.

V milánske derby triumfoval Inter nad domácim AC 3:2. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte zásluhou Matiasa Vecina, po zmene strán zvýšil na 2:0 Stefan de Vrij. Krátko potom znížil Tiemoue Bakayoko, ale v 67. minúte premenil Lautaro Martinez pokutový kop a Inter viedol opäť o dva góly. V 71. minúte síce znížil Mateo Musacchio, ale AC už vyrovnať nedokázalo. Inter tak poskočil na 3. miesto tabuľky, AC je štvrté s dvojbodovým mankom.

SSC Neapol - Udinese 4:2 (2:2)

Góly: 17. Younes, 26. Callejon, 58. Milik, 70. Mertens – 30. Lasagna, 36. Fofana

AC Miláno - Inter Miláno 2:3 (0:1)

Góly: 57. Bakayoko, 71. Musacchio - 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. Martinez (z 11m)