5 užitočných vlastností, ktoré zvyšujú popularitu inteligentných hodiniek
Inzercia
Inzercia

5 užitočných vlastností, ktoré zvyšujú popularitu inteligentných hodiniek

Inteligentné hodinky sú vynálezom budúcnosti. Kompaktné počítačové zariadenie je vždy pripevnené po ruke, a to doslovne, pomocou popruhu, ktorý vizuálne simuluje klasické hodinky. Potenciál takéhoto príslušenstva je však oveľa širší. S jeho pomocou môžete telefonovať, merať pulz, počítať kalórie, sledovať kroky a iné.

Princíp činnosti inteligentných hodiniek

Hodinky analogicky zhromažďujú informácie s inými zariadeniami pomocou externých alebo vstavaných senzorov. Tieto senzory môžu ovládať a prijímať informácie pomocou rôznych nástrojov. Zariadenia podporujú Bluetooth, Wi-Fi, GPS a prijaté informácie sa zobrazia vo forme informácií na niekoľko centimetrov veľkej obrazovke.

Hodinky môžu pracovať samostatne alebo v spojení s telefónmi. Pre čo najlepšie spárovanie a funkcie si preto budete musieť vybrať podľa značky vášho mobilu, prípadne nainštalovať potrebnú aplikáciu. Najviac vás budú stáť Apple Watch, Samsung a za prijateľnú cenu si môžete zasa kúpiť rovnako kvalitné Smart hodinky Xiaomi.

Čo vám môžu inteligentné hodinky ponúknuť?

Ako sme si pred chvíľou povedali, arzenál zručností inteligentných hodiniek závisí od výrobcu, modelu, roku výroby a ceny. Určite myslite aj na synchronizáciu, ktorá rozhoduje o ich plnom využití.

Notifikácia

Preniesť dnes informácie z mobilu do hodiniek nie je žiadna veda. Záleží od toho, aký typ hodiniek ste si vybrali. Môžete cez ne otvárať, čítať a dokonca odpovedať na správy bez použitia inteligentných funkcií. Je to veľmi výhodné napríklad v preplnenom autobuse, práci alebo škole.

Sledovanie fyzickej aktivity

Pre túto funkciu a možnosť, sa inteligentné hodinky často porovnávajú s fitness náramkami. V inteligentných chronometroch je krokomer, schopnosť kontrolovať pulz, tlak, sledovanie kvality spánku alebo krvného tlaku. Všetky vyššie uvedené parametre spĺňajú aj viaceré Fitness náramky Xiaomi. To znamená, že aj pri nízkej cene týchto modelov si môžete dovoliť byť v obraze a mať o svojom zdraví lepší prehľad.

Určenie polohy používateľa

Vďaka vstavanému senzoru GPS alebo údajom zo smartfónu synchronizovaného s inteligentnými hodinkami je to naozaj jednoduché. Pomáha vám to nestratiť sa v neznámej oblasti, čo mimochodom, v detských zariadeniach využívajúcich GPS, môžu potrebovať aj rodičia, ktorí chcú sledovať pohyb svojho dieťaťa.

Dokonalé diaľkové ovládanie

Ak nie ste otrokom svojho mobilu a nepovažujete za potrebné ho neustále pri sebe nosiť, no zároveň sa obávate, že by ste zmeškali niečo dôležité, je tu možnosť vybrať si inteligentné hodinky. Hodinky s možnosťou funkcie vloženia SIM karty, vďaka ktorej môžete z nich aj telefonovať. Alebo si jednoducho s nimi telefón spárovať a volať, kedy sa vám zachce.

Vďaka možnosti inštalácie viacerých aplikácií, ktoré fungujú na rovnakom princípe, si tak môžete urobiť z hodiniek pohodlné diaľkové ovládanie, nezabudnite na dosah.

Prenosný prehrávač

V inteligentných hodinkách si nájdete aj hudobný prehrávač. Vďaka nemu je možné posúvať v telefóne skladby alebo upravovať hlasitosť zvuku. Môžete ovládať hudbu, ktorá znie z telefónu, alebo si v pamäti hodiniek vytvoriť samostatnú hudobnú knižnicu.

Okrem toho vám inteligentné hodinky umožňujú používať kalkulačku, budík, stopky, časovač a dokonca v nich sledovať aj videá. Rozšíriť ich funkčnosť na maximum vám pomôže množstvo iných aplikácií. Nechýba ani bezdrôtové nabíjanie a dá sa nimi dokonca aj platiť.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…