Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou Shiffrinová
TASR
TASR

Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou Shiffrinová

V andorrskom Soldeu útočila na pódiové umiestnenie, za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou však zaostávala o výrazných 97 stotín sekundy.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola finálového obrovského slalomu Svetového pohára v zimnom stredisku Soldeu v Andorre v nedeľu 17. marca 2019. — Foto: TASR - Martin Baumann

Soldeu 17. marca (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v prvom kole nedeľňajšieho finálového obrovského slalomu Svetového pohára štvrtý najrýchlejší čas. V andorrskom Soldeu mala vo výhľade ďalšie pódiové umiestnenie, za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou však zaostávala o výrazných 97 stotín sekundy. Medzi obe superfavoritky sa ešte vklinila Nemka Viktoria Rebensburgová s odstupom 0,59 s a senzačne aj 17-ročná Novozélanďanka Alice Robinsonová (+0,84).

Vlhová živila pred záverečnými pretekmi sezóny ešte teoretickú šancu na zisk malého krištáľového glóbusu za obrovský slalom, to by však musela vyhrať a líderka priebežného hodnotenia disciplíny Shiffrinová skončiť mimo redukovanej bodovanej pätnástky. Majsterka sveta sa vydala na trať so štartovým číslom 3 a dostala sa po svojej jazde do vedenia, mrzieť ju však mohli zaváhania, najmä vo výjazde zo strminy do cieľa.

"Nešlo sa mi zase až tak zle. Trochu som na začiatku brzdila, ale potom som sa snažila pustiť lyže. Žiaľ, urobila som dve chyby, ktoré ma dosť veľa stáli. Riskovala som a viem, kde som zaváhala a kde si musím dať pozor, keď pôjdem druhé kolo naplno," povedala pre TASR Vlhová.

Istým spôsobom, až na tú veľkú stratu, si vybojovala priam ideálnu pozíciu. Ak by sa jej opäť podarilo v druhej jazde prekonať Rebensburgovú (a novozélandskú tínedžerku) a dostala by sa do čela, Shiffrinovú by tak dostala pod tlak dilemy, či ísť na víťazstvo alebo si s istotou prísť po štvrtý glóbus sezóny SP. Pravda, teóriu búrali náskok a fazóna fenomenálnej a mentálne silnej Američanky, ako i fyzický stav Vlhovej, ktorá značne vyčerpaná stačila pre TASR pred druhý kolom (12.15) zdôrazniť: "Budem sa snažiť zabojovať v prvom rade o pódium, samozrejme aj o víťazstvo, ale strata je tam samozrejme obrovská. Urobím všetko, čo je v mojich silách. Áno, nemám až takú zlú východiskovú pozíciu, uvidíme, čo sa s tým bude dať robiť."

Profesionálnu kariéru ukončila v nedeľu dlhoročná švédska lyžiarska stálica Frida Hansdotterová. Rozlúčkovú jazdu poňala exhibične, napodobnila Veroniku Velez-Zuzulovú z vlaňajšieho Ofterschwangu a oblečená v národnom kroji zastavovala na trati pri známych. Rozdávala im z prúteného košíka sladké pečivo a v cieli zožala ovácie publika i pretekárskej ekipy.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…