V súťaži miešaných tímov SP v Soldeu triumfovali Švajčiari

Vo finále zdolali Nórsko vďaka lepšiemu súčtu časov.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/AP

Soldeu 15. marca (TASR) - Švajčiarski lyžiari triumfovali v piatkovej súťaži miešaných tímov na finálovom podujatí Svetového pohára v Soldeu. Vo finále zdolali Nórsko vďaka lepšiemu súčtu časov. Tretie miesto obsadili Nemci, ktorí zdolali Kanadu 3:2. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Švajčiari v zložení Daniel Yule, Wendy Holdenerová, Ramon Zenhäusern, Aline Daniothová získali štvrté víťazstvo vo finále SP v tejto disciplíne v sérii. Triumfovali aj na ZOH v Pjongčangu i MS v Are. Štartovalo spolu deväť tímov, súťaž sa započítavala iba do Pohára národov.

Výsledky:

finále:

Švajčiarsko (Daniel Yule, Wendy Holdenerová, Ramon Zenhäusern, Aline Daniothová) - Nórsko (Leif Kristian Nestvold-Haugen, Thea Louise Stjernesundová, Sebastian Foss-Solevaag, Mina Fuerst Holtmannová) 2:2, Švajčiari zvíťazili vďaka lepšiemu súčtu časov

o 3. miesto:

Nemecko (Anton Tremmel, Lena Dürrová, Fabian Himmelsbach, Christina Geigerová) - Kanada (Trevor Philip, Laurence St. Germainová, Benajmin Thomsen, Erin Mielzynská) 3:2

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…