EURÓPSKA LIGA: Slavia so Stochom vyradila Sevillu a je vo štvrťfinále

Futbalisti Slavie Praha, archívna snímka.
Futbalisti Slavie Praha, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročný slovenský krídelník sa podieľal na prvom góle domácich, keď v 15. minúte jeho center z rohového kopu vrátil pred bránku hlavičkou kapitán Škoda a Ngadeu-Ngadjui otvoril skóre.

Bratislava 15. marca (TASR) - Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentantom Miroslavom Stochom sa po veľkej dráme prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019. V osemfinále vyradili päťnásobného šampióna súťaže FC Sevilla, po remíze 2:2 v prvom dueli zvíťazili vo štvrtkovej domácej odvete nad španielskym klubom 4:3 po predĺžení. Český zástupca pritom ešte v 102. minúte prehrával 2:3, no v strhujúcom závere dokázal skóre otočiť. Stoch nastúpil v základnej zostave "zošívaných", hral do 93. minúty.

Dvadsaťdeväťročný slovenský krídelník sa podieľal na prvom góle domácich, keď v 15. minúte jeho center z rohového kopu vrátil pred bránku hlavičkou kapitán Škoda a Ngadeu-Ngadjui otvoril skóre. Duel dospel napokon až do extračasu. V ňom sa favorizovaný španielsky tím ujal vedenia 3:2, no domáci gólmi Van Burena a Traoreho otočili vývoj a vybojovali si prekvapujúci postup.

Ďalšie dva kluby so slovenskými hráčmi v súťaži skončili. Inter Miláno so stopérom Milanom Škriniarom v základnej zostave prehral v odvetnom osemfinálovom zápase doma s Eintrachtom Frankfurt 0:1. Po prvom bezgólovom dueli v Nemecku rozhodol o postupe Frankfurtu gólom zo 6. minúty Luka Jovič, keď potrestal zaváhanie Stefana de Vrija. Škriniar odohral za "Nerazzurri" celý zápas a v nadstavenom čase videl žltú kartu.

Vo štvrťfinále si nezahrá ani Zenit Petrohrad so slovenským reprezentantom Róbertom Makom, ruský zástupca podľahol Villarrealu 1:2 a po úvodnej domácej prehre 1:3 sa rozlúčil so súťažou. Mak hral v odvete od 71. minúty.

Arsenal Londýn vyhral doma nad Stade Rennes 3:0 a po prehre 1:3 vo Francúzsku si napokon vybojoval postup.

Chelsea Londýn deklasovala v Kyjeve domáce Dynamom vysoko 5:0, o tri góly sa postaral francúzsky útočník Olivier Giroud. Po domácom triumfe 3:0 v úvodnom stretnutí si "The Blues" jednoznačne zabezpečili účasť medzi ôsmimi najlepšími tímami tohtoročnej EL.

Vo štvrťfinále sa predstavia aj hráči FC Valencia, ktorí remizovali v Krasnodare 1:1, čo im po domácom víťazstve 2:1 stačilo na postup. Postupový gól španielskeho tímu dal v tretej minúte nadstaveného času Goncalo Guedes.

Ďalej ide takisto SSC Neapol napriek prehre 1:3 v Salzburgu. V prvom stretnutí na domácej pôde totiž vyhral 3:0 a v odvete si postrážil postupové skóre. Benfica rozhodla o svojom postupe cez Dinamo Záhreb dvoma gólmi v predĺžení a vyhrala 3:0.

/prvý zápas: 0:3, postúpil Neapol/

Inter Miláno - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Gól: 6. Jovič

/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas + ŽK/

/prvý zápas: 0:0, postúpil Frankfurt/

FC Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (1:0)

Góly: 29. Moreno, 47. Bacca - 90.+1 Ivanovič

/R. Mak (Zenit) nastúpil v 71. minúte/

/prvý zápas: 3:1, postúpil Villarreal/

Arsenal Londýn - Stade Rennes 3:0 (2:0)

Góly: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles

/prvý zápas: 1:3, postúpil Arsenal/

Slavia Praha - FC Sevilla 4:3 pp (1:1, 2:2)

Góly: 15. Ngadeu-Ngadjui, 47. Souček (z 11 m), 102. Van Buren, 119. Traore - 44. Ben Yedder (z 11 m), 54. El Haddadi, 98. Vazquez