Moja manželka je pre mňa dôležitejšia ako naše deti, tvrdí v úprimnom vyznaní otecko, ktorého slová obleteli svet
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Moja manželka je pre mňa dôležitejšia ako naše deti, tvrdí v úprimnom vyznaní otecko, ktorého slová obleteli svet

Milujúci muž vysvetlil, prečo svoju manželku považuje za dôležitejšiu osobu ako svoje deti.

Ilustračná foto — Foto: Pexels.com

BRATISLAVA/LONDÝN 11. marca - Spisovateľ, manžel a otec, Mike Berry, vo svojom blogu vysvetlil, prečo je pre neho jeho manželka dôležitejšia ako ich deti. Podľa jeho názoru by túto myšlienku mali prijať všetky domácnosti. Článok sa stal veľmi populárnym, no rozdelil ľudí na dve skupiny. Tá prvá autora za jeho názory kritizovala a tá druhá sa inšpirovala. Mike a Kristin spoločne vychovávajú osem adoptovaných detí. Žijú v šťastnom manželstve už 17 rokov a aktívne sa venujú sociálnej práci. Snažia sa pomáhať rodinám riešiť ich problémy a vybudovať harmonický vzťah. Akým spôsobom už roky budujú ich krásny vzťah, teraz Mike rozpovedal nahlas.

Svoje dospievajúce dcéry o pol deviatej večer upozorní, že je čas ísť do izieb. O 21.00 hodine im už rázne povie, čo od nich rodičia očakávajú. „Mali by ste ísť do svojej izby,“ direktívne ich požiada otec. Dievčatá, ako správne tínedžerky argumentujú, že už nie sú deti a prečo by mali ísť tak skoro do postele. Odpoveď od otca je akceptovateľná a na zamyslenie. „Nemusíte ísť spať, len vás žiadam, aby ste odišli z obývacej izby. Mama a ja sme sa nevideli celý deň, pretože sme sa venovali našej práci. Potrebujeme čas, aby sme boli spolu,“ vysvetlil svojim dcéram Mike.

Foto: Pexels.com

Milujúci otec a manžel priznal, že toto pravidlo sa v ich domácnosti dodržiava už roky. Už 15 rokov sú rodičmi a nikdy svojim deťom nevenovali úplne všetok čas. „Moja žena a ja trávime veľa času s našimi deťmi, ale nikdy nie 24 hodín denne, 7 dní v týždni.“ Je samozrejmé, že obaja rodičia milujú svoje deti a všetky v nich majú podporu. Môžu sa na rodičov spoľahnúť a požiadať o pomoc, avšak všetko má svoje hranice. „Okrem detí sme tu aj my. Náš vzťah. Kristin a ja sa musíme starať o to, aby bolo naše manželstvo silné a zdravé.“ Podľa Mika existuje hneď niekoľko dôvodov, no on prezradil štyri veľmi dôležité fakty.

Zdravé manželstvo je základom domova

Deti nie sú základným kameňom rodiny. Sú obrovskou časťou, ale nie sú tými, ktorí držia túto chaotickú štruktúru nazývanú „rodina“, pokope. Najdôležitejšou súčasťou rodine ste vy a vaša manželka – váš partner. Vy ste tí, ktorí nesú všetku zodpovednosť a deti si vyberajú svoje cesty podľa vášho príkladu.

Foto: Pexels.com

Pred nimi sme boli my

Predtým, než prišli, boli sme my dvaja. Zamilovali sme sa, vymeškávali sme spolu hodiny, telefonovali sme celé noci, a potom sme sa rozhodli zostať spolu navždy. Na začiatku cesty sme boli my dvaja a až potom prišla rodina. Neskôr sme mali naše krásne deti. Samozrejme, že sme radi, že ich máme, ale naše manželstvo je posvätné a musíme robiť všetko, aby sme ho ochránili.

Po nich budeme my

Nič netrvá večne. Nastane chvíľa, keď deti vyrastú a opustia hniezdo. Neviem, ako u vás, ale v našom dome nie je miesto pre 30-ročné dieťa. Takže, keď opúšťajú náš dom, majú svoje vlastné rodiny a vychovávajú svoje vlastné deti, chcem, aby môj vzťah so ženou bol taký silný a intímny, ako to bolo na samom začiatku. A aby to tak bolo, musíme na tom pracovať už teraz. Náš vzťah by mal byť prioritou. Samozrejme, to nie je také jednoduché, ako sa zdá.

Foto: Pexels.com

Musíme stanoviť príklad do budúcnosti

Ako som už spomínal, deti nás vidia a učia sa. Robia to, čo robíme my. Sledujú každý náš krok. Neviem, ako to je u vás doma, ale my chceme, aby naše deti vyrastali so zdravým postojom k láske a rodine. A chceme, aby pre nich bolo naše manželstvo príkladom. Takže moja žena je dôležitejšia ako moje deti. Sú naozaj v tesnom závese, ale až po mojej žene.

Foto: Pexels.com

Na konci dňa toho majú všetci rodičia aj deti naozaj veľa. Sú z celého dňa unavení a vypätí. Je samozrejmé, že deti potrebujú starostlivosť a sú veľmi dôležité. Nie je to práca, nie je to koníček a deti nie sú ani priatelia rodičov. Nedajú sa odložiť na neskôr. Podľa Mika treba mať však na pamäti, že aj napriek tejto skutočnosti je potrebné sa najprv starať o manželský vzťah. „Keď deti vidia, že sa ich rodičia navzájom milujú, sú si isté, že rodičia milujú aj ich samotné. Vždy nám síce chýba voľný čas. Strávime celý deň s našimi deťmi a práve preto od nich žiadame, aby boli každý večer o 21.00 hodine v izbách,“ vysvetlil Mike a na záver prezradil ešte aj to, že si vždy dvakrát do mesiaca so svojou ženou vyjde von. A prečo? Pretože je to dôležité.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…