Manželia, ktorí už 40 rokov žijú na farme bez moderných vymožeností, sú stále rovnako zamilovaní
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Manželia, ktorí už 40 rokov žijú na farme bez moderných vymožeností, sú stále rovnako zamilovaní

Pred rokmi si sľúbili lásku a dodnes sú si verní. Žijú si na svojej farme spokojne a šťastne bez moderných vymožeností.

— Foto: Repro foto Channel 5

THIRSK 10. marca - Dnešný svet je rýchlo rozvíjajúci sa systém, ktorý už len ťažko dokážeme zastaviť. Je preto až neuveriteľné, keď medzi všetkým tým moderným dokážeme nájsť ľudí, ktorí žijú svojim bežným životom. Steve a Jeanie sú farmári žijúci v tradičnom grófstve Yorkshire a sú dôkazom toho, že prežiť sa dá aj bez smartfónov, počítačov a všetkého luxusu. Manželia už 75 rokov žijú na farme, ktorá sa stala ich domovom.

Život ako z minulosti

Ich deň začína o 6.00 hodine ráno, kedy vstávajú ku svojim zvieratám. Takto začína typický 18-hodinový deň pre 90-ročného Steve a 67-ročnú Jeanie. Sú absolútne sebestační. Majú vlastné drevo, aby si prikúrili, varia z potravín, ktoré si sami dopestujú, vyrábajú lekváre a o naozajstné ovocie nemajú núdzu. Sú dôkazom toho, že internet nie je nevyhnutnosťou a dá sa bez neho žiť. Manželský pár nikdy nepoužíval túto bežne dostupnú samozrejmosť.

Foto: Repro foto Channel 5

Ich jediným pôžitkom pochádzajúcim z cudzieho sveta je zakúpenie tradičného jedla „fish and chips“ v piatok večer, no a každodenný výlet do obchodu pre denník Daily Mirror. Steve a Jeanie okrem iného nikdy neleteli lietadlom ani nenavštívili Londýn. Ich jediná jazda po železničných koľajach bola na parnom vlaku pred desiatimi rokmi. Počas svojich medových týždňov pred 40 rokmi sa dostali najďalej od svojej farmy a to len 50 kilometrov na pobrežie Yorkshire.

Účinkovanie v televízii

Aj na základe týchto skutočností je neuveriteľné, že sa farmári stali novými tvárami televízie Channel 5 a patrí im epizóda v relácii The Yorkshire Vet. Farmári vyrozprávali svoj životný príbeh a obnovili svoj svadobný sľub. „Pracujeme spolu každý deň už 40 rokov a len veľmi ťažko môžeme povedať krivého slova. Jednoducho to funguje. Milujeme našu zem a milujeme sa navzájom,“ prezradila Jeanie.

Láska na prvý pohľad

Manželia si „áno“ povedali v neďalekom kostole sv. Márie. Po obrade svojich 50 hostí pozvali na popoludňajší čaj v čajovni. Ich láska spoločným životom na farme čoraz viac rozkvitala. Steve vedel, že Jeanie je jeho vyvolenou okamžite. „Bola to láska na prvý pohľad pre nás oboch a do troch mesiacov a desiatich dní sme boli zasnúbení a stali sa z nás manželia,“ priznala aj vlastnú náklonnosť šťastná žena, ktorá si za muža vzala miestneho poľnohospodára.

Steve na farmu so svojou rodinou prišiel ako 15-ročný v roku 1940. Tvrdo na farme pracoval deň čo deň. Roky sa teda venoval iba farmárčeniu a na lásku nebol pravdepodobne čas. Až keď sa blížil k svojej 50tke, konečne prišla žena, ktorá si jeho srdce získala. O 26 rokov mladšia Jeanie mu vo svojich 35 rokoch porodila dcéru Sarah.

Dobrý priateľ

Televízny veterinár Peter Wright, ktorý sa venuje zvieratám Greenovcov od roku 1982, tvrdí, že ľudí, ako je Steve a Jeanie je už veľmi málo. „Je neuveriteľné, že fungujú 365 dní v roku a sú veľmi šťastní. Ak by všetci mohli viesť tak prostý život ako oni, svet by bol oveľa lepším miestom,“ priznal Wright. Vďaka ich účinkovaniu v televízii sa však stali miláčikmi mnohých divákov z Austrálie, Veľkej Británie a USA. Turisti z týchto krajín sem teraz cestujú, aby mohli vidieť pokojný, krásny a spokojný život manželov farmárov.

Foto: Repro foto Channel 5

Idylické spolužitie, ktoré medzi manželmi existuje, je až neuveriteľné. Obaja si sľúbili lásku na celý život a milujú sa nadovšetko. „Od tej chvíle, ako sme sa pred 40 rokmi stretli, si ma urobila tým najšťastnejším mužom na svete. Si moje všetko,“ vyznal svoje city Steve. Jeho pani manželka sa však nenechala zahanbiť a sľúbila mu lásku na celý život.

Spoločný sen

Aj napriek vysokému veku Steve neodchádza do dôchodku. Práca na farme ho totiž udržiava vo forme. Ako sám priznal, keď sedí v traktore, má čas premýšľať a je šťastný. Svoj život manželia nechcú zmeniť, avšak jeden sen by si ešte chceli spolu splniť. „Chceli by sme navštíviť Londýn. Je to náš sen, ísť sa tam a pozrieť si všetky pamiatky,“ prezradila Jeanie, ktorá ale dodala, že ich život je najšťastnejším vďaka jednoduchosti.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…