O jednej z cien Slnka v sieti môžu hlasovaním rozhodnúť aj diváci
TASR
TASR

O jednej z cien Slnka v sieti môžu hlasovaním rozhodnúť aj diváci

Slnko v sieti je prehliadkou toho najlepšieho zo slovenskej filmovej tvorby. Držiteľov ocenení vyhlásia v piatok 5. apríla, galavečer v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke.

Na archívnej snímke cena Slnko v sieti. — Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 6. marca (TASR) - Fanúšikovia slovenského filmu môžu od stredy hlasovať v ankete Divácka cena Slnko v sieti a zvoliť si spomedzi hraných, dokumentárnych a animovaných filmov ten, ktorý ich oslovil najviac. "Za odmenu získajú možnosť zúčastniť sa na odovzdávaní cien počas galavečera Slnko v sieti," TASR o tom informovala za organizátora podujatia - Slovenskú filmovú a televíznu akadémiu (SFTA), Gabriela Patkolová.

Akademici udeľujú národné ocenenie Slnko v sieti v 18 kategóriách, no o výsledku Diváckej ceny rozhodujú fanúšikovia. Hlasovanie sa uskutočňuje online, vyberať si môžu z 30 hraných, dokumentárnych a animovaných filmov. "Hlasovaním sa zároveň zaraďujú do žrebovania o atraktívne filmové ceny a účasť na slávnostnom galavečere," dodala.

Slnko v sieti je prehliadkou toho najlepšieho zo slovenskej filmovej tvorby. Držiteľov ocenení vyhlásia v piatok 5. apríla, galavečer v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke. Počas neho bude odovzdaná aj cena Slnko v sieti za výnimočný prínos slovenskej kinematografii a Divácka cena, o ktorej v online hlasovaní rozhodne verejnosť na http://www.slnkovsieti.sk/divackacena.

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje významné osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, je iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom národnej filmovej ceny Slnko v sieti. V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší nie po anglicky hovorený film. Osobitnú pozornosť venuje tvorbe mladej nastupujúcej generácie filmových tvorcov, vytvára podmienky na ich profesionálne uznanie, podporu a prezentáciu ich diel v zahraničí.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…