O jednej z cien Slnka v sieti môžu hlasovaním rozhodnúť aj diváci
TASR
TASR

O jednej z cien Slnka v sieti môžu hlasovaním rozhodnúť aj diváci

Slnko v sieti je prehliadkou toho najlepšieho zo slovenskej filmovej tvorby. Držiteľov ocenení vyhlásia v piatok 5. apríla, galavečer v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke.

Na archívnej snímke cena Slnko v sieti. — Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 6. marca (TASR) - Fanúšikovia slovenského filmu môžu od stredy hlasovať v ankete Divácka cena Slnko v sieti a zvoliť si spomedzi hraných, dokumentárnych a animovaných filmov ten, ktorý ich oslovil najviac. "Za odmenu získajú možnosť zúčastniť sa na odovzdávaní cien počas galavečera Slnko v sieti," TASR o tom informovala za organizátora podujatia - Slovenskú filmovú a televíznu akadémiu (SFTA), Gabriela Patkolová.

Akademici udeľujú národné ocenenie Slnko v sieti v 18 kategóriách, no o výsledku Diváckej ceny rozhodujú fanúšikovia. Hlasovanie sa uskutočňuje online, vyberať si môžu z 30 hraných, dokumentárnych a animovaných filmov. "Hlasovaním sa zároveň zaraďujú do žrebovania o atraktívne filmové ceny a účasť na slávnostnom galavečere," dodala.

Slnko v sieti je prehliadkou toho najlepšieho zo slovenskej filmovej tvorby. Držiteľov ocenení vyhlásia v piatok 5. apríla, galavečer v priamom prenose odvysiela RTVS na Jednotke. Počas neho bude odovzdaná aj cena Slnko v sieti za výnimočný prínos slovenskej kinematografii a Divácka cena, o ktorej v online hlasovaní rozhodne verejnosť na http://www.slnkovsieti.sk/divackacena.

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje významné osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry, je iniciátorom a usporiadateľom výročných prehliadok slovenskej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby, ako aj zakladateľom a garantom národnej filmovej ceny Slnko v sieti. V spolupráci s partnerskými organizáciami v zahraničí nominuje slovenský film na Európske filmové ceny a Cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší nie po anglicky hovorený film. Osobitnú pozornosť venuje tvorbe mladej nastupujúcej generácie filmových tvorcov, vytvára podmienky na ich profesionálne uznanie, podporu a prezentáciu ich diel v zahraničí.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…