Sabbatini na Honda Classic na 36. mieste, premiérový triumf Mitchella

Rory Sabbatini, archívna snímka.
Rory Sabbatini, archívna snímka. — Foto: TASR Pavel Neubauer

Rodák z juhoafrického Durbanu dosiahol tretí najlepší výsledok v sezóne, za delenú 36. priečku si pripísal do hodnotenia 14 fedexcupových bodov.

Palm Beach Gardens 4. marca (TASR) - Slovenský reprezentant Rory Sabbatini obsadil na golfovom turnaji Honda Classic na Floride konečné 36. miesto s celkovým skóre 281/+1. Na podujatí, ktoré bolo súčasťou prestížneho seriálu PGA Tour, si v záverečnom kole mierne pohoršil, keď 18 jamiek zahral na 73 úderov. Na ihrisku v Palm Beach Gardens zaznamenal v nedeľu dvakrát birdie, ale aj päť bogey. Z priebežnej 19. pozície po 3. kole klesol napokon do štvrtej desiatky. Rodák z juhoafrického Durbanu dosiahol tretí najlepší výsledok v sezóne, za delenú 36. priečku si pripísal do hodnotenia 14 fedexcupových bodov.

Víťazom turnaja sa stal domáci Američan Keith Mitchell (271/-9), ktorá si triumf vybojoval vďaka parádnemu birdie na poslednej jamke. O jeden úder predstihol krajanov Brooksa Koepku a Rickieho Fowlera. "Vedel som, že mám šancu vyhrať tento turnaj a nechcel som ju zahodiť. Loptička síce bola skrytá v bunkri, no to ma neodstrašilo," povedal pre oficiálny web podujatia 27-ročný Mitchell, ktorý dosiahol premiérový triumf na okruhu PGA.