Newcastle United zvíťazil v zápase Premier League nad FC Burnley

Fabiana Schär, archívna snímka.
Fabiana Schär, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Už deviatym čistým kontom v tejto sezóne sa zaskvel slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý vyrovnal zápis francúzskeho reprezentanta Huga Llorisa z Tottenhamu Hotspur.

Londýn 27. februára (TASR) - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v utorkovom domácom zápase 28. kola anglickej Premier League nad FC Burnley 2:0 po presných zásahoch Fabiana Schära a gólového debutanta Seana Longstaffa z prvého polčasu. Už deviatym čistým kontom v tejto sezóne sa zaskvel slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý vyrovnal zápis francúzskeho reprezentanta Huga Llorisa z Tottenhamu Hotspur. S 15 zápasmi bez inkasovaného gólu je na čele tabuľky Brazílčan Alisson z FC Liverpool.

Newcastle sa vďaka výhre nad Burnley dostalo v neúplnej tabuľke na 13. priečku sedem bodov od zostupového pásma. Tréner Rafael Benitez bol po štvrtom domácom ligovom víťazstve za sebou hrdý na svojich zverencov. "Hráči si zaslúžia uznanie, podali veľmi dobrý výkon. V prvom polčase sme strelili dva góly a kontrolovali sme hru. Po zmene strán súper hrozil najmä z krídelných priestorov, ale so všetkými nebezpečnými centrami sme si dokázali poradiť. Hráči vedia, čo od nich chceme a táto symbióza nám prináša ovocie v podobe zlepšených výsledkov," citovali britské médiá Beniteza, ktorého tím uštedril Burnley prvú ligovú prehru od 26. decembra.

Ďalším súperom Newcastlu bude v sobotu West Ham United.