Nórska bežkyňa na lyžiach Johaugová triumfovala na MS v Seefelde

Na archívnej snímke nórska bežkyňa Therese Johaugová.
Na archívnej snímke nórska bežkyňa Therese Johaugová. — Foto: TASR/AP

Johaugová nedala v utorok súperkám šancu, keď už od prvého meraného úseku viedla. V Seefelde získala druhé zlato, celkovo deviate na MS.

Seefeld 26. februára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová triumfovala v utorkových pretekoch na 10 km klasicky s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde. Suverénka tejto sezóny zdolala Švédku Fridu Karlssonovú o 12,2 sekundy. Bronzovú medailu získala Ingvild Flugstad Östbergová (+35,6). Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 32. miesto so stratou 2:26,6 minúty.

Johaugová nedala v utorok súperkám šancu, keď už od prvého meraného úseku viedla. V Seefelde získala druhé zlato, celkovo deviate na MS. Nóri dominujú na šampionáte v bežeckých disciplínach, keď na najvyššom stupienku chýbal iba ženský tím v nedeľňajšom šprinte.

Procházková nastúpila na štart ako šiesta, ale postupne čoraz viac zaostávala. Po 6,7 km sa prepadla až na 38. priečku, v závere však dokázala vylepšiť svoje konečné umiestnenie. Jej krajanka Barbora Klementová sa na štart nepostavila.

Výsledky: 1. Therese Johaugová (Nór.) 27:02,1 min, 2. Frida Karlssonová (Švéd.) +12,2 s, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +35,6, 4. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +37,0, 5. Nadine Fähndrichová (Švaj.) +1:03,9 min, 6. Anastasia Sedovová +1:04,9, 7. Natalia Neprjajevová (obe Rus.) +1:07,5, 8. Teresa Stadloberová (Rak.) +1:07,9, 9. Charlotte Kallová (Švéd.) +1:09,2, 10. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +1:09,4, ... 32. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +2:26,6