Andrej Kiska v tom má jasno: Tento kandidát bude dobrý prezident Slovenskej republiky
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Andrej Kiska v tom má jasno: Tento kandidát bude dobrý prezident Slovenskej republiky

Andrej Kiska vie, koho podporí ako prezidenta Slovenskej republiky. Najnovší volebný prieskum zároveň ukazuje prekvapivé výsledky.

Na archívnej snímke prezident Andrej Kiska. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA 26. feburára - K voľbe nového prezidenta Slovenskej republiky sa už vyjadril aj náš súčasný prezident Andrej Kiska. V tom, ktorý kandidát bude podľa neho dobrým prezidentom, má jasno. Jednoznačne podporuje kandidátku Zuzanu Čaputovú. Práve tá má oddnes oveľa väčšie šance uspieť po tom, ako sa kandidatúry v jej prospech vzdal Robert Mistrík. Informovali o tom dnes na spoločnej tlačovej konferencii.

Viac sa dočítate tu:
JE TO OFICIÁLNE: Robert Mistrík sa vzdal kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej

Prieskumy naznačujú rast podpory Zuzany Čaputovej

Mistrík tak urobil na základe prieskumov, v ktorých je jasné, že podpora Zuzany Čaputovej stále rastie. Hovorí, že sa rozhodol zodpovedne po neľahkej úvahe a na základe informácií, ktoré potvrdili náskok Čaputovej. Tvrdí, že mu ide o Slovensko a nie o vlastný prospech, a verí, že jeho rozhodnutie prispeje k zmene na Slovensku. Čaputová mu za tento krok poďakovala.

Vždy som sa správal slušne. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne. Preto dnes po zrelej a nie ľahkej úvahe, ale po zvážení všetkých nedostupných informácií, chcem oznámiť, že z prezidentských volieb odstupujem. Vyjadrujem nahlas a jednoznačne podporu Zuzane Čaputovej,“ vyhlásil, pričom sa odvolal na výsledky prieskumov. „Tie údaje povedali, že je tu jednoznačný trend a jednoznačný náskok pani Čaputovej,“ povedal a viac nekonkretizoval. Prosí svojich podporovateľov o podporu Čaputovej.

Mistríkovi podľa jeho slov ide o zmenu na Slovensku a v politickej kultúre. „Verím, že aj toto moje gesto prispeje k zásadnej spoločenskej zmene. Ide o Slovensko a budúcnosť nás všetkých,“ podotkol a dodal, že ďalšie politické plány nemá. Vo voľbách podľa neho ide o veľa. Nepovedal, či sa aktívne zapojí do Čaputovej kampane. Ešte podľa neho o tom nehovorili.

Ďakujem za dôveru, ktorú mi týmto gestom pán Mistrík prejavil. Je výnimočné, že niekto povýši spoločenský záujem nad osobný, a preto si jeho krok vážim,“ reagovala Čaputová. Kandidátka sa uchádza o dôveru všetkých občanov, ktorým ide o spravodlivosť na Slovensku.

Najnovší exkluzívny prieskum pre RTVS potvrdzuje Mistríkove slová. Zuzana Čaputová ho v ňom nielenže predstihla, ale dokonca sa umiestnila na prvom mieste aj pred Marošom Šefčovičom so ziskom 23,5 percenta, Šefčovič podľa prieskumu presvedčil 20,5 percenta voličov.

V najnovšom prieskume pre RTVS vedie Zuzana Čaputová dokonca aj nad Marošom Šefčovičom. Robert Mistrík sa umiestnil až na treťom mieste.
V najnovšom prieskume pre RTVS vedie Zuzana Čaputová dokonca aj nad Marošom Šefčovičom. Robert Mistrík sa umiestnil až na treťom mieste. Foto: Facebook/RTVS

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h. V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…