Pre logistiku je najsilnejšou lokalitou Bratislava a okolie
TASR
TASR

Pre logistiku je najsilnejšou lokalitou Bratislava a okolie

Nedostatok pracovnej sily, ale zároveň rozvíjajúca sa cestná infraštruktúra, ukazuje na potenciál v regiónoch ako je severné a stredné Slovensko, a v blízkej budúcnosti aj na východe.

Ilustračné foto. — Foto: TASR, Pavel Neubauer

Bratislava 25. februára (TASR) - Pre logistiku je stále najsilnejšou lokalitou na Slovensku Bratislava a okolie. Je to nielen hlavným mestom, ale aj tým, že je dôležitou dopravnou a logistickou križovatkou s krajinami Vyšehradskej štvorky, Rakúskom a zvyškom strednej Európy. Médiá o tom v pondelok informovala spoločnosť P3 Logistic Parks, ktorá má aktivity aj v SR.

Slovensko má podľa nej čoraz väčší potenciál stať sa logistickou veľmocou v rámci strednej a východnej Európy, pretože rozvíjajúca sa cestná infraštruktúra je napojená na hlavné cestné ťahy paneurópskeho významu.

V roku 2018 začala spoločnosť stavať na základe rastúceho dopytu klientov moderný park mestského typu pri bratislavskom letisku a rozšírila kapacity v jej logistickom centre v Žiline. "V tomto roku začíname s výstavbou logistického parku pri Košiciach a v lokalitách, v ktorých pôsobíme, chceme neustále hľadať potenciál pre ďalší rozvoj," uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti na Slovensku Peter Jánoši.

Umiestňovanie veľkých priemyselných investícií, akými sú automobilky alebo elektrotechnický priemysel, vytvára podľa neho v západnej časti Slovenska príležitosti pre rozvoj logistických a ďalších priemyselných kapacít. Nedostatok pracovnej sily, ale zároveň rozvíjajúca sa cestná infraštruktúra, ukazuje na potenciál v regiónoch ako je severné a stredné Slovensko, a v blízkej budúcnosti aj na východe, a to najmä Košice a Prešov, uzatvára riaditeľ Jánoši.

P3 Logistic Parks je vlastníkom, developerom a správcom európskych priemyselných nehnuteľností. Jeho vlastníkom je singapurský štátny investičný fond GIC. Na Slovensku v súčasnosti vlastní a spravuje 11 priemyselných nehnuteľností v 4 parkoch s prenajímateľnou plochou vyše 248.000 štvorcových metrov.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…