Matej Koreň a Lilly Maníčková prichádzajú s novou skladbou
TASR
TASR

Matej Koreň a Lilly Maníčková prichádzajú s novou skladbou

Obaja speváci, Lilly Maníčková aj Matej Koreň, v tejto skladbe odmietli prívlastok, pod ktorým ich pozná veľa Slovákov, že sú bývalí superstaristi.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Dušan Hein

Bratislava 19. februára (TASR) - Už niekoľko mesiacov spolupracuje spevák Matej Koreň s autorskou dvojicou Henrich Leško – Marek Maďarič. Pôvodný zámer trojice vytvárať skladby pre publikum, ktoré sa nenechá osloviť na 'prvú', sa darí naďalej napĺňať.

Po vyslovene šansónovej skladbe Ešte na to mám a rockovej Zo žúru pripravili skladbu Raz sa musia nájsť, ktorú možno zaradiť do nepísanej kategórie 'dospelý pop'. V duete je Matejovým rovnocenným partnerom Lilly Maníčková. TASR informovala PR manažérka Andrea Čurná.

Je zaujímavé, že k osobnému stretnutiu oboch spevákov počas nahrávania nedošlo. „Skladba je o ľuďoch vo veku nad 35 rokov, ktorí sú nezadaní, ale stále veria, že nájdu svojho životného partnera. V našej predstave to naozaj bolo v reštaurácii, náhodné stretnutie čašníčky a samotára,“ hovorí o skladbe Matej Koreň a dodáva: „Hľadali sme speváčku, ktorej hlas a prejav by túto predstavu vedel naplniť a Lilly túto našu predstavu jednoznačne naplnila.“

Ladislava Lilly Maníčková sa prvýkrát predstavila ešte ako študentka konzervatória v košickom naštudovaní muzikálu Matúš Čák Trenčiansky. Neskôr, v roku 2013 súťažila v relácii Česko – Slovensko hľadá Superstar, kde sa dostala do semifinále a zaspievala skladbu Sandé Read All About It.

Od tohto obdobia toho Lilly Maníčková stihla skutočne veľa, spievala vo viacerých projektoch, zúčastnila sa na súťaži Miss východného Slovenska a začiatkom minulého roka doma porodila syna Félixa.

Bolo by zradné zaradiť dueto Raz sa musia nájsť do všeobecnej kategórie hudobných žánrov. Henrich Leško pripravil podklad, ktorý nie je prvoplánovo komerčný, popový a ktorý by mal ľahko a rýchlo zapamätateľnú melódiu. Hudobný motív absolútne vystihuje príbeh v texte Mareka Maďariča, strieda pomalšie, melancholické melódie s rýchlejším tempom, v ktorom prevláda nádej muža a ženy, že sa raz stretnú.

Obaja speváci, Lilly Maníčková aj Matej Koreň, v tejto skladbe odmietli prívlastok, pod ktorým ich pozná veľa Slovákov, že sú bývalí superstaristi. Emóciami naplnenú skladbu premiérujú pár dní po sviatku zamilovaných, ako nádej pre všetkých, ktorí tento deň strávili bez životného partnera.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…