Shiffrinová odkazuje Vlhovej krásne slová: Peťa je mojou inšpiráciou
Petronela Svečnjaková

Sprava Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová.
Sprava Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová. — Foto: TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová celému svetu ukázala, že Slovensko patrí medzi lyžiarsku špičku.

ÅRE 15. februára - Naša lyžiarka sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome vo štvrtok podvečer.

Petra Vlhová ženie Mikaelu Shifrrinovú vpred

Hoci Petra Vlhová získala vo švédskom meste Åre zlatú medailu v obrovskom slalome a Mikaela Shiffrinová skončila tretia, súboj svetových lyžiarok sa ešte neskončil. Ich zápolenie vyvrcholí zajtra, keď sa na svetovom šampionáte bude konať slalom.Uvidíme v sobotu. Som si však istá, že to bude veľká bitka s Miki. Nech to ale dopadne akokoľvek, už som všetkým ukázala, kto je Petra Vlhová zo Slovenska,“ povedala Vlhová.

Petra Vlhová po zisku zlatej medaily v obrovskom slalome.
Petra Vlhová po zisku zlatej medaily v obrovskom slalome. Foto: TASR - Martin Baumann

Mikaela Shiffrinová priznala, že naša lyžiarka je pre ňu je vzorom. „Je to motivácia, ona ma inšpiruje vo viacerých smeroch. Boli ťažké podmienky a veľmi, veľmi veterno. Boli to jedny z tých pretekov, kde sa mohlo stať čokoľvek a šťastie menilo svoj smer. Gratulujem Petre a Viki Rebensburgovej, ale ešte nie je koniec,“ vyjadrila sa Američanka.

Mikaela Shiffrinová.
Mikaela Shiffrinová. Foto: TASR - Martin Baumann

Pred záverom Svetového pohára 2018/2019 má Mikaela Shifrrinová 1694 bodov a je takmer istá víťazka, Petra Vlhová má 1043 bodov a nemalo by ju minúť celkové druhé miesto. Že aktuálna sezóna je celá o Shiffrinovej a Vlhovej, potvrdzujú aj výsledky majstrovstiev sveta vo Švédsku.

Zajtrajším slalomom vyvrcholí ženská časť majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní. Prvé kolo sa začína o 11:00, druhé kolo sa bude jazdiť od 14:30.