Máme byť na čo hrdí! Slovenské mesto je v zozname miest, ktoré by mal v Európe každý navštíviť
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Máme byť na čo hrdí! Slovenské mesto je v zozname miest, ktoré by mal v Európe každý navštíviť

Toto mesto si to bezpochyby zaslúži.

Nádherná Banská Štiavnica — Foto: Instagram/erika_caganova, Instagram/fabslovakia

BANSKÁ ŠTIAVNICA 16. februára - Ďalší úspech pre našu malú krajinu. Mesto Banská Štiavnica sa dostalo do špeciálneho vydania časopisu National Geographic. Tvorcovia sa totiž rozhodli zostaviť rebríček 34 miest z viac ako 350 pamiatok nachádzajúcich sa v Európe a zároveň zapísaných v zozname UNESCO. Spomedzi všetkých sa aj naša krásna Banská Štiavnica dostala do úzkeho zoznamu miest, ktoré by mal každý turista na Starom kontinente navštíviť.

Silný konkurent

Slovenské historické mesto nachádzajúce sa na stredom Slovensku tak konkuruje známym Kráľovským botanickým záhradám vo Veľkej Británii či Soľnej bani Wieliczka v Poľsku. Ten, kto sa teda rozhodne cestovať po Európe, určite by nemal vynechať jedno z najkrajších slovenských miest, ktoré si aj v dnešnej dobe dokázalo zachovať svoju tvár.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

? ...ahojte ?. Slovami autora, Slovensko je nádherné. A samozrejme aj vďaka dronom ?. GRATULUJEM ?. • • ? Každým dňom sa mi len potvrdzuje, aké je to Slovensko nádherne ?. Kalvária, Banská Štiavnica ❣️ • FOTO DŇA od @flowixx.pics ? • vybral @kmotor • Tagujte svoje fotky #insta_SVK a nabudúce si možno vyberieme aj tú Vašu ? • #sLOVEnsko #Slovakia #ThisIsSlovakia #beautifulslovakia #igerssk #igersslovakia #exploreslovakia #igerscz #travelingram #aroundtheworld #welltravelled #travelphotography #simplyadventure #lifeofadventure #neverstopexploring #letsgosomewhere #outdoorphotography #beautifuldestinations #slovakadventures #amazingslovakia #visitslovakia #photographer #stayandwander #pureslovakia #artofvisuals #earth_shotz #discoverearth #dnescestujem #banskastiavnica

Príspevok, ktorý zdieľa • Slovensko, Slovakia • (@insta_svk),

Bohatá Štiavnica

Autori, ktorí sa rozhodli pre Banskú Štiavnicu, ju opísali ako mesto, ktoré v minulosti žiarilo zlatom a striebrom vďaka svojej baníckej histórii. Toto mesto však podľa ich slov nevyniká len kvôli cenným kovom, ktoré tu boli po stáročia objavované. Tento región totiž bol domovom niekoľkých najvýznamnejších európskych banských inžinierov, ktorých techniky sa šírili po celom svete. „Objavte jedno z najjedinečnejších a najpôsobivejších stredovekých baníckych miest na svete, postavených na bohatstve drahocenného zlata a striebra,“ píše sa v National Geographic.

No a čo ešte podľa slov autorov Banská Štiavnica ponúka? Turistov lákajú na krásnu architektúru, ktorú si toto mesto zachovalo a je živým kultúrnym centrom ponúkajúcim nádherný výhľad na okolité Štiavnické vrchy. Rovnako tak by si podľa ich odporúčaní ľudia nemali nechať újsť centrum mesta, mali by preskúmať zachované podzemné banské šachty, okúpať sa v štiavnických tajchy či pozrieť si krásnu botanickú záhradu.

Banská Štiavnica je jednoducho miesto, ktoré dokáže očariť, vziať dych a zanechať krásne spomienky. Pre tento rok sa práve toto mesto stalo slovenským Hlavným mestom kultúry roka 2019. Pobyt tu je nezabudnuteľný.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…