Začína sa Pohoda, v Trenčíne hrozia zápchy
SITA
SITA

Začína sa Pohoda, v Trenčíne hrozia zápchy

Na trenčianskom letisku bude k dispozícii niekoľko cisterien s vodou, budú rozdávať aj opaľovacie krémy.

TRENČÍN 4. júla - Vo štvrtok sa začína najväčší slovenský multimediálny festival Bažant Pohoda 2012. Polícia očakáva rovnako ako každý rok kolóny áut, ktoré potiahnu smerom na trenčianske letisko.

“Vzhľadom k tomu, že očakávame veľký záujem návštevníkov, ktorí prídu na festival na motorových vozidlách, upozorňujeme na kolóny vozidiel, ktoré sa budú tvoriť predovšetkým na ceste I/50,“ informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.

Vodiči musia počítať s obmedzením rýchlosti jazdy na tejto ceste a celkovo väčším počtom motorových vozidiel a chodcov v Trenčíne a jeho okolí. Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne zároveň žiada vodičov motorových vozidiel, ktorí sa budú počas Pohody pohybovať v Trenčíne a jeho okolí, aby zvýšili svoju pozornosť a najmä ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky.

Bude jazdiť kyvadlová doprava

Kyvadlová doprava začne premávať okolo obeda z autobusovej stanice v Trenčíne, návštevníkov dopraví priamo pred areál letiska. Ako informoval PR manažér Pohody Mário Gešvantner, jazdiť bude v 15-minútových intervaloch, v nočných hodinách každú hodinu.

Po skončení nočného programu na hlavných pódiách, bude doprava posilnená, uviedol s tým, že nočná kyvadlová doprava bude stáť aj na sídlisku Juh. Za prepravu kyvadlovou dopravou návštevníci festivalu zaplatia cez deň 60 centov, v noci 90 centov.

Pre tých, ktorí pôjdu autom, sú pripravené parkoviská s kapacitou niekoľko tisíc áut. Ako informoval Gešvantner, tento rok je o parkovanie na letisku menší záujem ako vlani. Dôvodom sú podľa neho špeciálne autobusy, ktoré pôjdu z desiatich slovenských a troch českých miest.

K dispozícii budú cisterny s vodou

Tie dovezú návštevníkov vo štvrtok pred začiatkom Bažant Pohody 2012 rovno k bránam festivalového areálu. V nedeľu 8. júla o 10:10 budú všetky autobusy pristavené pred hlavným pódiom, aby o 10:30 ľudí zase odviezli domov.

V celom areáli Pohody bude rozmiestnených niekoľko cisterien s vodou. Pitnú vodu si budú môcť návštevníci festivalu kúpiť v nápojových centrách. Vodu budú rozdávať aj službukonajúci asistenti. Tí budú rozdávať a nalievať vodu ľuďom v prvých radoch pod pódiom. Návštevníci Pohody budú mať k dispozícií viac ako 500 mobilných toaliet.

Predpovede počasia zatiaľ hovoria o horúcom a slnečnom víkende. Gešvantner preto návštevníkom odporúča, aby dodržiavali pitný režim, nosili pokrývky hlavy a natierali sa opaľovacími krémami, ktoré budú na letisku rozdávať. Zároveň by sa mali ľudia pripraviť aj na prípadné zmeny počasia.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…