Víťazný slalom Vlhovej ešte raz: Pozrite si jej famóznu jazdu, ktorou prepísala históriu
TASR, Dobré noviny

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová pózuje so zlatou medailou, ktorú získala v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní 14. februára 2019 vo švédskom Are. — Foto: TASR - Martin Baumann

Úžasná jazda a zaslúžené prvé miesto. Vlhovú ospevujú aj zahraničné média.

Bratislava 14. februára - Úžasná Petra Vlhová včera potešila všetkých svojich fanúšikov. Našej slalomárke sa poslednú dobu úžasne darilo a na obrovskom slalome MS dokázala, že patrí medzi najlepších. Porazila svoju najväčšiu konkurentku Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá nakoniec skončila tretia. Druhú priečku si vybojovala Nemka Viktoria Rebensburgová. No a víťazkou sa stala neskutočná Petra Vlhová.

Slovenská slalomárka získala pre Slovensko historický prvý titul na MS. „Je to také úžasné, neviem, čo mám povedať. Toto som nečakala. Nemala som dobrý pocit z mojej jazdy v 2. kole a keď som sa dostala do vedenia, hovorila som si, že to bude tesné. Mala som skvele pripravené lyže, pustila som ich a vyšlo to. Neuveriteľné. Sme malý tím z malej krajiny, som taká hrdá, že som mohla získať zlato pre Slovensko,“ vyznala sa Vlhová pre ORF.

Petrina jazda bola neskutočná, aj keď nebola úplne bezchybná. Aj napriek tomu ju Rebensburgová neprekonala a tak sa mohla naša hviezda, jej tím a celé Slovensko tešiť. Eurosport na svojom Twitteri zverejnilo video Petrinej jazdy a posledné sekundy pred tou nádhernou správou o jej prvenstve. Súperky jednoducho nemali na šancu.

Zahraničné média o Petre Vlhovej

Eurosport:To bol finiš! Vyzeralo to, že Viktoria Rebensburgová si prvú pozíciu udrží, no na konci ju stratila a zlato získala Petra Vlhová zo Slovenska.“

AP:Slovenka Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom na MS, keď po druhom kole, pod svetlami a so silným vetrom, zdolala o 0,14 s Viktoriu Rebensburgovú.“

AFP:Olympijská šampiónka Mikaela Shiffrinová sa musela uspokojiť s bronzom v dramatickom obrovskom slalome na MS, ktorý vyhrala Petra Vlhová a získala historické zlato pre Slovensko.“

APA:Slovenka Petra Vlhová získala zlato v obrovskom slalome na MS v Are. Strieborná z kombinácie zdolala v súhrnnom čase Viktoriu Rebensburgovú o 0,14 s, pričom po 1. kole za ňou zaostávala.“

DPA:Ešte pár sekúnd pred cieľom to vyzeralo na víťazstvo, no nakoniec získala Viktoria Rebensburgová v obrovskom slalome na MS v Are striebro. Zdolala ju Petra Vlhová, ktorá získala historické zlato pre Slovensko.“

iDnes.cz:Prvá slovenská svetová šampiónka. Vlhová slávi triumf v obrovskom slalome. V Are získala už druhý cenný kov. V kombinácii jej zlatá medaila tesne unikla a obsadila striebornú pozíciu.“

L'Equipe:Prvýkrát v histórii získalo Slovensko zlato v zjazdovom lyžovaní. Vo štvrtok v Are vyhrala Petra Vlhová obrovský slalom. Jej triumf je o to krajší, že táto mladá žena túto disciplínu pred prebiehajúcou sezónou ešte nikdy nevyhrala. No triumfy v SP v Semmeringu a v Maribore ju zaradili medzi favoritky.“

Tages Anzeiger:Nemka Viktoria Rebensburgová, olympijská šampiónka z roku 2010, siahala po víťazstve. Na poslednom medzičase mala náskok, no nakoniec to nestačilo. Premiérové víťazstvo si zabezpečila Slovenka Petra Vlhová. Rebensburgová však získala prvý cenný kov pre Nemecko v Are.“