Film Ostrým nožom avizuje aj krvavá košeľa na zastávke Zochova
TASR
TASR

Film Ostrým nožom avizuje aj krvavá košeľa na zastávke Zochova

Ostrým nožom je príbeh otca, ktorému zavraždia syna. Z útoku sú obvinení štyria páchatelia, pre chybné rozhodnutie sudkyne sa však dostanú na slobodu.

Na snímke režisér Teodor Kuhn počas tlačovej konferencie k premiére filmu Teodora Kuhna Ostrým nožom 6. februára 2019 v Bratislave. — Foto: TASR Pavol Zachar

Bratislava 14. februára (TASR) - O týždeň bude mať v slovenských kinách premiéru film Ostrým nožom debutujúceho režiséra Teodora Kuhna. Snímka inšpirovaná dosiaľ nevyšetreným prípadom vraždy Daniela Tupého vstupuje do hlavnej kampane pred svojím uvedením do distribúcie. Okrem klasických plagátov a bilbordov film tvorcovia avizujú aj na zastávke Zochova v Bratislave, kde nainštalovali zakrvavenú košeľu s maturantskou stužkou. TASR o tom informoval PR manažér filmu Marek Suchitra.

Vizuálna identita snímky zobrazuje pohodenú košeľu s viditeľnými známkami boja a krvavú stopu, ktorá je následkom bodných rán. "Tá odkazuje na vraždu, ktorá je ústredným motívom filmu. Tento princíp tvorcovia zopakovali pri vytváraní inštalácie, aby upútali ľudí čakajúcich na zastávke pred budovou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky a Najvyššieho súdu," vysvetlil.

"Na pozadí emotívne silného príbehu otvára film spoločenskú diskusiu na tému spravodlivosti a jej dostupnosti pre bežného neprivilegovaného občana," zdôvodňujú výber miesta inštalácie jej autori. Kreatívny riaditeľ kampane Peter Michalka z pražskej reklamnej agentúry Zaraguza dodal: "Keď nakrútite film, aby mali všetci na očiach príbeh, čo slúži ako memento pre Slovákov, musíte urobiť aj reklamu, ktorá svojou surovosťou udrie do očí. Aby sa nezabudlo." Na koncepte vizuálu filmu pracoval Michalka v spolupráci s Romanom Číhalíkom a Filipom Sajkom. Ideovo sa na kampani podieľal PR manažér Marek Suchitra a distribučná spoločnosť Continental film. Inštaláciu mal na starosti architekt Michal Lošonský a umelecká maskérka Michala Frimmerová.

"Náhodné tragické útoky sa totiž budú vyskytovať vždy. Ale nefunkčný systém, ktorý zabraňuje ich potrestaniu, je omnoho komplikovanejší problém," hovorí režisér filmu Teodor Kuhn. Na jeho slová odkazuje aj podtitul filmu "Každá generácia má svoju obeť".

Ostrým nožom je príbeh otca, ktorému zavraždia syna. Z útoku sú obvinení štyria páchatelia, pre chybné rozhodnutie sudkyne sa však dostanú na slobodu. Otec, odhodlaný odhaliť pravdu, sa púšťa do nevyrovnaného boja s nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom aj vládnucou mafiou.

Hlavnú postavu filmového otca stvárnil Roman Luknár, matku zavraždeného chlapca Ela Lehotská, v úlohe syna vystupuje Dávid Hartl. V ďalších úlohách sa predstavia Miroslav Krobot, Marián Mitaš, Táňa Radeva, Jana Oľhová či raperi Moloch Vlavo a Momo. Titulnú pieseň zložila a naspievala Jana Kirschner.

Film vstúpi do kinodistribúcie 21. februára. Produkuje ho spoločnosť nutprodukcia. Koproducentmi sú Madness Productions, RTVS a nutprodukce.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…