FORTUNA LIGA: Seničania nenašli na domácom trhu kvalitného hráča
TASR
TASR

FORTUNA LIGA: Seničania nenašli na domácom trhu kvalitného hráča

Mužstvo Senice prešlo aj v tejto zime viacerými zmenami, i keď neboli tak výrazné, ako v úvode sezóny. Do tímu získala štvoricu hráčov zo zahraničia.

Na snímke hráči FK Senica. — Foto: TASR – Martin Palkovič

Senica 14. decembra (TASR) – S cieľom vyhnúť sa 11. a 12. miestu nastúpi FK Senica do jarnej časti futbalovej Fortuna ligy. Mužstvo bude viesť v druhej časti sezóny nový tréner Ricardo Chéu z Portugalska, ktorý nahradil krajana Federica Ricarda.

"S prvými šiestimi týždňami spoločnej prípravy v Senici som spokojný. Strávili sme dva týždne v Turecku, kde sme mali možnosť hrať na kvalitných trávnikoch. V príprave sa nám darilo, neprehrali sme ani jeden zápas," zhodnotil začiatok svojho pôsobenia na Záhorí tréner Chéu. "Dlhší čas sme strávili v Turecku, v dobrých podmienkach, takže my hráči sa na prípravu nemôžeme sťažovať," doplnil trénera kapitán mužstva Erik Otrísal.

Mužstvo Senice prešlo aj v tejto zime viacerými zmenami, i keď neboli tak výrazné, ako v úvode sezóny. Do tímu získala štvoricu hráčov zo zahraničia. Prišla dvojica z Athlético Marseille Sofian El Moudane a Gabriel Dubois, na hosťovanie do konca sezóny dorazili Kevaughn Atkinson zo St. Adrews a Eric Ramirez z MFK Karviná.

"Prioritou vedenia je vyhnúť sa 11. a 12. priečke, čo znamená záchranu vo Fortuna lige," povedal asistent generálneho manažéra Henk Theunisesen. Uvedomuje si, že splnenie cieľa nebude jednoduché. "Mali sme náročný úvod sezóny, keď boli problémom personálne otázky v klube. Teraz máme nového trénera, ktorému dôverujeme. Príprava nám vyšla veľmi dobre, takže som presvedčený, že stanovený cieľ splníme," doplnil Theunissen. Nevyhol sa ani otázke, prečo v tíme pôsobí tak nízky počet Slovákov: "Snažili sme sa do klubu získať aj slovenských hráčov. Ponúkali nám slovenských hráčov, ale tí sa nám nehodili do koncepcie. Aj preto máme v mužstve talentovaných hráčov z našej liahne ako sú Totka, Martišiak či Kučera."

Seničania mali na jeseň problém v obrane, keď inkasovali až 36 gólov - najviac zo všetkých tímov Fortuna ligy. "Práve na defenzívu sme sa v príprave zamerali a podľa výsledkov prípravných stretnutí sa nám to podarilo. Výrazne sme sa v tejto hernej činnosti zlepšili. Do každého stretnutia ideme s cieľom zvíťaziť a verím, že to potvrdíme aj v zápase proti Trenčínu, ktorý nás čaká už počas tohto víkendu," doplnil portugalský lodivod Chéu.

Mužstvu bude v prvom jarnom zápase chýbať Segbe, menšie zdravotné problémy majú aj talentovaní odchovanci Marko Totka a Dominik Martišiak.

Káder Senice na jarnú časť fortuna ligy:

brankári: Adam Kováč, Federico Taborda, Vojtěch Vorel

obrancovia: Roberto Dias, Gabriel Dubois, Joan Herrera, Carlos Daniel Silveira da Graca Kay, Lukáš Kučera, Erik Otrísal

stredopoliari: Patrick Kojo Asmah, Dominik Martišiak, Jean Alexandre Deretti, Sofiane El Moudane, Mihovil Klapan, Jakub Krč, Sacha Petshi, Julian Caro Sepúlveda, Marko Tešija, Marko Totka, Zezinho

útočníci: Edmund Addo, Kevaughn Atkinson, Frank Castańeda, Eric Ramirez, Désiré Sčgbč Azankpo

Pohyby v kádri:

prišli: Sofian El Moudane a Gabriel Dubois (obaja Athletico Marseille), Kevaughn Atkinson (St.Adrews - hosťovanie do konca sezóny), Eric Ramirez (MFK Karviná - hosťovanie do konca sezóny)

odišli: Juraj Kotula (koniec hosťovania), Alan Kováč (vypršanie zmluvy – ETO FC Gyor), Diego Cuadros (ukončenie spolupráce - AEZ Zakakiou), Victor Nirennold (ukončenie spolupráce - SHB Da Nang), Richard Celis (hosťovanie - Caracas FC), Naren Solano (Club de Deportes Valdivia)

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…