Manželmi boli len mesiac. Po mužovej smrti žena dostala darček, vďaka ktorému bude pri nej navždy
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Manželmi boli len mesiac. Po mužovej smrti žena dostala darček, vďaka ktorému bude pri nej navždy

Stihli si splniť spoločný sen. Svoje áno si povedali krátko pred poslednou rozlúčkou.

— Foto: PA

WATFORD 17. februára - Prísť o blízku osobu je naozaj veľmi ťažké. Bolesť zo straty sa nikdy nepominie, iba sa otupí. Lauren Popeová prišla o svojho manžela Darrena Eastona, ktorý vo veku 24 rokov prehral svoj boj s chorobou. Mladý muž, ktorému bola diagnostikovaná cystická fibróza, si stihol pred svojím posledným výdychom splniť to najtajnejšie a najväčšie Laurenino prianie. V decembri sa obliekli do svadobných šiat a obleku a v nemocnici si povedali svoje áno. Svoju lásku si sľúbili v prítomnosti svojich blízkych, lekárov aj sestričiek.

Krásna spomienka

Darren vedel, že mu zostáva len pár dní života, lekári ho nezavádzali. Transplantácia srdca totiž v jeho prípade nebola úspešná. Ako lekári predpovedali, mladý muž svojej chorobe v januári podľahol. „Len, čo Darren zomrel, náš spoločný priateľ mi daroval obrovského plyšového medveďa,“ spomína na najťažší okamih Lauren, ktorá v prvom momente ničomu nerozumela.

Foto: PA

Kamarát ju však hneď usmernil a povedal jej, aby medvedíka stlačila. Vtedy sa ozval Darrenov hlas a ten najkrajší odkaz. „Ahoj, láska, len ti chcem povedať, že ťa milujem a chýbaš mi. Budeš môj svet naveky a vždy,“ nahral pred svojím odchodom Darren. Lauren sa veľmi bála, že zabudne na to, ako znel jeho hlas. Vďaka tomuto krásnemu gestu ho však bude počuť navždy. „Medveď sedí na Darrenovom mieste doma na pohovke a ja ho môžem kedykoľvek stlačiť a počuť jeho hlas,“ prezradila Lauren.

Spoločný život

Počas posledných dvoch mesiacov spoločného života bola Lauren po celý čas vedľa svojho manžela. Noci trávila na nemocničnom lôžku po jeho boku v nemocnici Harefield. Prvýkrát sa stretli ako 16-roční pacienti v nemocnici. Dokopy sa však dali až na Silvestra 2015, keď spolu cez nemocničné okno pozerali na ohňostroj. V roku 2016 Darren posunul ich vzťah o ďalší krok a svoju lásku požiadal o ruku. „Vedeli sme, že nebudeme žiť dlhé životy a že sa nebudeme mať vždy dobre. Povedali sme si však, že byť chorí a nešťastní je horšie ako byť chorí, ale spolu,“ prezradil Darren pred ich spoločnou svadbou.

Pár si spoločne šetril na svadbu, všetky peniaze však museli minúť na Darrenovu liečbu. Cudzí ľudia sa však spojili a spoločne pre nich zozbierali 3000 libier, ktoré pomohli splniť sen Lauren a Darrena. Stihli tak svadbu, osláviť spoločné posledné Vianoce a privítať rok 2019. Milujúci manžel aj napriek ťažkému osudu nikdy nestratil svoj zmysel pre humor. „Aj v najťažších chvíľach žartoval. Nikdy neprepadal smútku. Predtým, ako sme spoločne zaspali v noci pred jeho smrťou, povedali sme si, že sme sa veľmi milovali,“ spomína na posledné chvíle Lauren.

Darren zomrel v nemocnici 23. januára o 7:20 hodine. Lauren bola po celý čas pri ňom a držala ho za ruku. Dnes už drží len medvedíka, ktorého jej tu Darenn zanechal.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…