Slovan v očakávaní výnimočného roka, chce titul na novom Tehelnom poli
TASR
TASR

Slovan v očakávaní výnimočného roka, chce titul na novom Tehelnom poli

"Belasým" po jeseni patrí post lídra vo Fortuna lige, pred druhým DAC Dunajská Streda majú náskok 8 bodov.

Na archívnej snímke tréner Slovana Martin Ševela. — Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bratislava 14. februára (TASR) – Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava deklarovalo pred štartom jari 2018/19 jasný cieľ, ktorým je zisk majstrovského titulu. "Belasým" po jeseni patrí post lídra vo Fortuna lige, pred druhým DAC Dunajská Streda majú náskok 8 bodov. Pre Slovan má byť rok 2019 výnimočný. Na nové Tehelné pole sa vráti v roku, v ktorom si pripomenie 100. výročie vzniku, resp. aj 50. výročie triumfu v PVP (1969).

"Pre všetkých slovanistov je rok 2019 výnimočný. V priebehu zimnej prestávky sme na všetkých úrovniach klubu tvrdo pracovali na tom, aby bol tento rok úspešný a zapísal sa do pamäte našich priaznivcov. Športovým cieľom je zisk titulu a následne úspech v európskych klubových súťažiach. Cieľ je postup do skupinovej fázy európskeho pohára. Minimálne rovnako dôležité bude pre nás úspešne zvládnuť prechod na nové Tehelné pole a prilákať našich priaznivcov späť na tribúny," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml, ktorý predstavil aj nové motto klubu "Spolu sme Slovan".

Rekordný osemnásobný majster SR v ére samostatnosti má za sebou vydarenú prípravu. Tá bola rozdelená do troch blokov, vyvrcholila sústredením v Turecku a tréner Martin Ševela ju zhodnotil slovami: „V prvom rade je výborné, že všetci hráči odpracovali sústredenie tak, ako sme to od nich vyžadovali. Z pohľadu profesionalizmu a prístupu to bolo v podaní hráčov na vysokej úrovni. Pracovali sme na defenzíve celého mužstva, aby sme boli súdržní dozadu, odvážni a nebezpeční smerom dopredu a v neposlednom rade efektívni, lebo práve efektivita nám zaručí víťazstvá. Snažili sme sa zlepšiť v každom aspekte a čo najlepšie sa pripraviť na jarnú časť, v ktorej chceme byť úspešní a pokračovať v trende z jesene," povedal Ševela.

Pohyb v kádri bol minimálny. Odišlo šesť hráčov - Ricky van Haaren (koniec zmluvy), David Hrnčár (hosťovanie v FK Pohronie), Milan Rundič (koniec zmluvy), Kornel Saláta (vypršanie zmluvy), Vukan Savičevič (prestup do Wisly Krakov), Mitchell Schet (ukončenie zmluvy). Do tímu pribudli dvaja - Maďar Richárd Guzmics (voľný hráč) a Brazílčan Rafael Ratao (hosťovanie s opciou zo Zorje Luhansk). Zmluvu podpísal aj Erik Daniel z Ružomberka, ale ten príde až v novej sezóne.

V príprave odohral Slovan osem zápasov s bilanciou 4 výhry, 1 remíza a 3 prehry (skóre 19:18). Najlepším strelcom v príprave bol Andraž Šporar so 6 gólmi, Aleksandar Čavrič a Moha dali po tri.

Slovan na jar odohrá doma 6 zápasov. Ten prvý, ostrosledovaný, bude 3. marca v najväčšom slovenskom derby s majstrovským Spartakom Trnava.

Káder ŠK Slovan Bratislava pre jarnú časť sezóny 2018/19:

brankári: Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský

obrancovia: Mitch Apau, Jurij Medvedev, Arťom Suchockij, Adam Laczkó, Richárd Guzmics, Vasil Božikov, Kenan Bajrič

stredopoliari: Joeri de Kamps, Moha, Martin Ljubičič, Ibrahim Rabiu, Dejan Dražič, Villar Nono, David Holman, Aleksandar Čavrič

útočníci: Andraž Šporar, Boris Cmiljanič, Rafael Ratao, David Strelec

odišli: Ricky van Haaren (koniec zmluvy), David Hrnčár (hosťovanie v FK Pohronie), Milan Rundič (komiec zmluvy), Kornel Saláta (vypršanie zmluvy), Vukan Savičevič (prestup do Wisly Krakov), Mitchell Schet (ukončenie zmluvy)

prišli: Richárd Guzmics (voľný hráč), Rafael Ratao (hosťovanie s opciou zo Zorje Luhansk)

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…